View Full Version : Ketolyse og søvn.


ebbeto
21-06-07, 11:47
Hei!

Jeg har opplevd en dramatisk bedring av søvn-kvaliteten etter at jeg kom i ketose.

Før våknet jeg ofte om natta med problemer med å sovne igjen, eller jeg våkent grytidlig i 4-5 tida og fikk ikke sove igjen.

Etter at jeg kom i ketose legger jeg meg i 11-12 tida, som før, og sover til jeg våkner i 6-7 tiden. Jeg er ikke sliten før i 21-22 tiden om kvelden, da er det uansett på tide å kuuul'n ned.

Tilfeldig? eller sammenheng med kostholdet?

Noen andre som har erfart det samme?

Milla81
21-06-07, 11:55
Jeg har faktisk opplevd det helt motsatte.

Har sovi dårlig i de to dagene jeg nå har vært i ketose. Ligger urolig, våkner flere ganger i løpet av natt og i natt fikk jeg kramper i begge beina.

Mulig dette er et tilfeldig sammentreff, men kroppen går jo igjennom mye forandringer nå, så jeg soler på at formen bedrer seg etterhvert:)

ebbeto
21-06-07, 12:02
Har sovi dårlig i de to dagene jeg nå har vært i ketose.

Vel, jeg burde kanskje ha skrevet at de par første nettene fra jeg la om kostholdet til jeg kom i ketose langt fra var rosenrøde.

Håper det ordner seg snart for deg Mila!

Milla81
21-06-07, 12:05
Satser på det:)

LilleRosin
21-06-07, 12:51
Håper dette stemmer for meg også. Jeg startet på mandag. Jeg har problemer om natta (har hatt det i mange måneder). Våkner, og det tar lang tid før jeg sovner igjen. I vinter holdt jeg på å bli gal!
Så om dette bedrer nattesøvnen min, så blir jeg veldig glad! :D

Robyn
21-06-07, 15:19
Her har også nattesøvnen forbedret seg, nesten så mye at det er problematisk.

For etter jeg kom i ketose har jeg vært trøtt omtrent hele tiden og vil bare sove. Men det går forhåpentligvis over, har vært i ketose en uke nå. :)

Milla81: Tar du kosttilskuddet som er anbefalt? Tror det er kalium som skal hjelpe mot leggkramper.

Charmtassen
21-06-07, 16:03
Milla81: Tar du kosttilskuddet som er anbefalt? Tror det er kalium som skal hjelpe mot leggkramper.Det er magnesium som hjelper mot leggkramper (og andre kramper). De skal tas på kvelden, og de gangene jeg har hatt leggkramper så har de fungert ganske raskt.

Jeg var også ganske urolig om natta før, men nå er det ingen søvnproblemer - bortsett fra hvis det er kjempevarmt, da! ;) (Men det er jo ikke akkurat ketosen sin skyld, stakkars :p)

Robyn
21-06-07, 18:04
Det er magnesium som hjelper mot leggkramper (og andre kramper).
Det er godt det er noen som sørger for at det blir riktig. :o
Hadde ikke boken for hånd.

Charmtassen
21-06-07, 18:14
Vi prøver jo bare å hjelpe hverandre, vet du! ;)

Smula
22-06-07, 09:28
Det står i boken at de fleste opplever bedre nattesøvn, ja.

Photobscura
25-06-07, 09:25
Dette kan jeg stemme i! Jeg sover så godt, at jeg har begynt å slå av vekkerklokka til sambo i søvne:lol: