View Full Version : Tilskudd av krom ?


nystolen
29-08-07, 14:07
Tar daglig omega 3, kalsium og magnesium.
Mener å ha lest et sted at krom kan påvirke fettforbrenningen vår.
Har dette noe for seg ?
Evnt. hvilken styrke snakker vi om ?

wander
29-08-07, 14:10
Krom hører til i Ketolysekuren i hvert fall. Ketolyse har en egen boks med krom-kalium som tas morgen og kveld.

På boksen sto det 120 ug (sånn rar som ligner på u) på krom...

nystolen
29-08-07, 14:13
Men..... om jeg skal kjøpe bare krom på apotek/helsekost, hvilken styrke skal jeg se etter ?

wander
29-08-07, 14:38
Hmmm... vet ikke om det er mange styrker, jeg... Men, kanskje 120 ug siden det står på den Ketolyse-vitaminboksen?

Håper noen andre kan svare deg eksakt her, for dette er gjetting fra min side...

Dadda
29-08-07, 15:22
Jeg tar krom. Det hjelper veldig mot søtsuget. Ble anbefalt det av min lege, til og med anbefalt å ta større doser enn det som står på glasset. Kjøper de sterkeste jeg finner hvis der er valgmuligheter. Husker ikke type akkurat nå. Også handlet det i sverige hvor hver pille inneholder mer-og er rimeligere.

themonk
29-08-07, 15:59
Du skal ikke se etter noen spesiell "styrke". Det viktigste er at det er aminosyrebundet. Solaray har en fin en som heter Krom-Activ. Solaray er ofte dyrt, men innimellom er det verdt det. :) En hvilkensomhelst annen aminosyrebundet krom bør funke like bra det også altså.

Ta gjerne litt mer enn anbefalt døgndose. Krom skader ingen. :)

Valeriana
29-08-07, 16:03
Krom er et spormineral som er nødvendig for glukosestoffskiftet. Det øker insulinfølsomheten slik at kroppen trenger mindre insulin. Krom kan også hjelpe mot søtsug. Vanlig styrke på kromtabletter er 100 μg pr. tablett (μg uttales mikrogram). Du kan gjerne ta mer en en tablett om dagen, selv ble jeg anbefalt å ta 2-3 stk om dagen.