View Full Version : Krumkaker


BiB
13-12-07, 17:26
Ja, nå er jeg litt dristig, siden siste trinn ikke er testa helt ut, men det virker så løftefullt at jeg lar det stå til :p Det som mangler er den siste kvalitetssjekken på at de faktisk tørker den siste lille biten for å bli som krumkaker, etter 10 min er de fortsatt litt myke. Tror de bør tørke over natta på benken (ikke i boks men på rist)

4 egg vispes til eggedosis (4 KH)
150 g SMØR smeltes (1,5 KH)
1 ss Splenda røres ut i 3 ss kokende vann (2 KH)
1 pk Atkins vaffelmiks ( 50 KH) og 1 ts kardemomme tilsettes sammen med vann/Splenda og smelta SMØR i eggedosisen, bland godt (jeg brukte miksmasteren)

Det blir en litt fast røre, men fungerer tilsynelatende bra. 1 ts i jernet, press godt sammen, stek ellers som vanlig. Litt mindre søte enn vanlige krumkaker (kan justeres med å tilsette mer Splenda), og som sagt, litt mykere enn krumkaker. Gjenstår fortsatt å se om de stivner tilstrekkelig, men smaken var veldig god og de er lette å forme til rør rundt håndtaket på en sleiv.

57,5 KH delt på omlag 28 krumkaker blir ca 2 per stk.

BiB
14-12-07, 00:09
De ser ut som og smaker osm krumkaker, men den lille ekstra sprøheten gjenstår fortsatt, vi får se i morgen. Gjestenes dom var i alle fall at det smakte godt :)

Kanutten
14-12-07, 00:12
De ser ut som og smaker osm krumkaker, men den lille ekstra sprøheten gjenstår fortsatt, vi får se i morgen. Gjestenes dom var i alle fall at det smakte godt :)

Æhhhh, hva med å knuse litt viagra i deigen????:o

BiB
14-12-07, 00:17
Æhhhh, hva med å knuse litt viagra i deigen????:o

Du er ikke sann :D

lokkebiff
14-12-07, 00:41
Gjestenes dom var i alle fall at det smakte godt :)
Innom og korrigerer: Det smakte FANTASTISK!!!!! :sikle:

Veggpryd
14-12-07, 05:17
Ja, da er det bare å skaffe seg Atkins vaffelmix. :) De krumkakene MÅ jeg lage! :)

Nena
14-12-07, 05:42
SINNSYKT gode - folkens, dette er smaken av gammeldags jul :sikle:

*ut og kjøpe Atkins vaffelmix*

BiB
14-12-07, 07:24
De er fortsatt ikke så sprø som vanlig krumkake, selv etter en natt på benken, får la de stå dagen ut og så sjekke. Alternativt forsøker jeg tørk i ovn på lavtemperatur. Men smaken ....:sikle:

Trixie
14-12-07, 09:13
*snufs* Vaffelmix'n til Atkins inneholder aspartam (hvis jeg ikke husker helt feil da) og det tåler jeg ikke.

Veggpryd
14-12-07, 10:18
Noen som vet hvor jeg kan bestille Atkins produkter?

lokkebiff
14-12-07, 10:20
Noen som vet hvor jeg kan bestille Atkins produkter?
http://kinsarvik.no/visNettbutikk.aspx?gruppeID=25&katID=74&n1=4&n2=6

mam
19-11-10, 09:13
Hjelp!
Denne tråden starta i 2007, og nå finner jeg ikke Atkins Vaffelmix, ikke i Kinsarvik naturprodukter og ikke engang i www.atkins.com (http://www.atkins.com). Noen som har prøvd å erstatte den med noe annet?

Gracella
19-11-10, 10:57
Kanskje denne kan brukes??
http://www.spisdegslank.no/index.php?module=Photoshare&func=showimages&fid=1&viewkey=&template=slideshow&iid=169

det står ingenting om karboinnholdet i miksen, men de som følger spis-deg-slank-dietten er jo her inne, så da er det vel lavkarbo??

arkine
19-11-10, 12:08
spisdegslank er lavkarbo ja ,,og de belgiske vaflene smaker himmelsk,,
men om det kan brukes som krumkaker ,,der er jeg usikker,tror ikke de ville bli sprø .men hvem vet går jo ann å prøve,gode blir dem nok i alle fall