View Full Version : Kyllingkaker med kokosolje


nalana
05-02-08, 19:33
I dag hadde de tilbud på 800 gram kyllingdeig på Rimi, så jeg har laget gode kyllingkaker med mye ekstra fett i. Dette brukte jeg:

800 gram kyllingdeig
2 egg
2 dl fløte
1/2 dl kokosolje (den uten smak)
3 ts salt, strøkne
1 ts malt muskat
2 ts grillmix fra Hindu
2 ts chillipepper
2 ts pepper
1 dl vann
1 ss bakemiks (kunne nok vært foruten, eventuelt litt JBK)

Kjørte alt i mikseren, formet kaker og stekte i godt med smør. Guttungen spiste som en ulv i dag, så jeg har litt mindre til fryseren enn jeg hadde tenkt. :D

Hadde sikkert vært nydelig med purre og rødløk i disse for noen som vil gjøre seg litt ekstra flid. Jeg var for sulten til å gidde.

Sivensvans
12-02-08, 10:53
Hei Nalana,

disse lagde jeg i går - og, de var nyydelige! Tusen takk for tipset!

Jeg var ikke sååå sulten som deg, så jeg fikk putta inn rødløk og purre..mmmm! :sikle:

Sønnen min syntes også at dette ble veeeeldig godt - såpass at vi aldri fikk noen i fryseren engang...! Hihi - godt jeg kjøpte flere pakker med kyllingkjøttdeig, da!;)

Nurdug
30-10-08, 19:15
Ser denne ikkje er so ny lengre, men har de gode idéar til tilbehør? Tenkte å ha brokkoli til mannen og ris til meg, kanskje nokre gulrøtter. Men kva saus anbefalar de? Kan vel koka ut av panna etterpå dersom eg brukar smør. Elles gode idéar?