View Full Version : Laget nettopp en nydelig kake, jeg! Hør, hør ...


Tess
20-02-08, 19:23
Man kan nok variere med smakstilsetninger som man vil. Jeg gjorde det slik:
50-100 g valnøtter knuste
300 g cc
4 egg
2 ts bakepulver
2-3 ss natreen (eller annet søsstoff)
100 g smeltet smør
30 g proteinpulver med jordbærsmak
15-20 vaniljedråper (eller mer for den som vil)
2 ss cc/rømme
1 ts fiberhusk

alt blandes godt, jeg brukte handmikser
legges over i godt smurt form
og stekes i 40-50 min, følg med under steking

fyll på toppen cc/rømme med søtningsmiddel etter smak (dette er nydelig)

Nystekt kake med kaldt fyll (mye fyll) på toppen...som en drøm!
Og sikkert enda bedre med litt friske bær. Men det tør ikke jeg bruke mye av enda...

Karbo på denne tror jeg er ca det samme som nutty cheese muffin, for jeg brukte denne som utgangspunkt. Noen som vet bedre? ;)

Summer
20-02-08, 19:26
Så kreativ og flink du har vært! :D Den hørtes interessant ut. :) Blir det jordbærsmak på den? Og hvor mange grader stekte du den på? (Walnøtter bør stekes på lavest mulig temperatur, tror det er helst ikke over 120 grader, for å ikke ødelegge fettsyrene.)

Tess
20-02-08, 20:15
Det smakte litt jordbær, ikke så mye. men det kan man sikkert justere. Tror jeg stekte den på 180 grader..Men man kan sikkert bruke lavere temperatur, og steke den lenger. Kanskje den blir enda bedre da.

Summer
20-02-08, 20:29
Det høres lurt ut. Jeg vet at det er flere som har gjort det med hell. Men jeg husker ikke helt hvem. Anne kanskje?