Æi har funnet et sjokolade no, endelig... men æi lure på hvor mye karbo det er i den... Det står at pr 30 g (en bar) er det 14,3 g karbo og 13,3 g sukkeralkoholer.. Kan æi trekke sukkeralkoholer fra karbo... eller?
Charmtassen
25-04-08, 16:22
Sukkeralkoholer kan trekkes fra, ja.
Sukkeralkoholer kan trekkes fra, ja.
Takk for et kjapt svar. Da kan æi spise sjokoladen, iallefall litt av den:p
E ganske ny her så mange spørsmål svirrer rundt i hodet mitt.... men men finner vel ut av alt etterhvert.. Har gjort noe rett iallefall for æi har gått ned litt over 6 kg på 14 dager:D Dessuten lære æi av å lese på elt som står her på forumet... Kjekk plass med mange kjekke folk virker det som!
Hvis du har mye du lurer på, vil jeg anbefale å bruke søksfunksjonen øverst på den blå menylinjen. Sjansene for at det du lurer på har blitt diskutert før er sikkert ganske store.
Vil du ha mer info om sjokolade og søtstoffer kan du bare sjekke den tråden om sjokolade og maltitol som ligger litt lenger ned på siden her - mye info å få der også.