View Full Version : På an igjen! Andre som vil være med på veien?
Skippy - hva har du erstattet fløten og rømmen med? For å få i deg fett mener jeg?
Wilhelmina
16-11-08, 23:27
Ja jeg har hatt litt opp og ned og lenge på stedet hvil. Men nå så går endelig veien nedover. Har til nå gått ned 6,4 kg.
Har litt problemer med insulintolerans så derfor tror jeg at er det litt ekstra vanskelig for meg å gå ned i vekt. At det er derfor jeg har vært opp og ned i 2.5 mnd. Har vært litt passiv i denne perioden pga motivasjon og fordi at man ikke var sikker på om man gikk opp igjen og ikke ville ta gledene på forskudd.
Å plutselig så gikk det nedover, å lykkelig er jo jeg...
Så nå er det stort, har sett at jeg har holdt vekten og gått nedover for hver dag som går.
Så nå skal det nedover. Er morsomt å passe klærne som var for trange i lang tid.
Jeg veier meg hver dag, for å se om måten jeg gjør det på er det rette for meg og at jeg tåler å spise mat uten å gå opp igjen.
Merker at jeg er lettere og at jeg har fått mere energi og kroppen ikke er så vond lengre.
Så dette er jo kjempe positivt for meg.
Så nå er det full fart ned!!!!
Det ble 0.1 kg ned på meg denne uken.
Har stor tro på at neste uke blir bedre.:D
De siste to ukene har jeg gått ned 2kg, og minket 5cm!!
Hurra:)
Skippy - hva har du erstattet fløten og rømmen med? For å få i deg fett mener jeg?
Har byttet ut med olivenolje på salater og mer fete oster. I påleggssalater bruker jeg mest majones og bittelitt rømme.Har ikke fått bort all fløten ennå, måtte bruke opp noe jeg hadde, men i begrenset mengde går det visst bra. Smelter smør og blåmuggost som saus til kjøtt, steker ost til snacks og smørsurrer sopp som tilbehør til middag. Lager pizza med ost i bunnen og drypper over olivenolje før steking, det er helt nammenam. Vekta går iallefall ned nå:D. Har tatt bort brøderstatning(myke sponplater). Proteinbasert brøderstetning går bra, sikkert fordi jeg synes det er gyselig og ikke klarer å spise noe særlig av det;).
Gratulerer til dere med kjemperesultat!!
Dette var moro - og så mye:):)
Selv vet jeg ikke, veier meg ikke akkurat nå.....sto stille og for å slippe demotivasjon så venter jeg med veiingen:cool:
Men jeg følger med dere andre og :heia::heia::heia:på dere!
Jeg hiver meg på her jeg også.
Begynte på ketolyse 12/11 og har gått ned 2,4 kg den første uken :D
Veldig fornøyd nå med at det endelig går nedover etter lang tid med dårlig kosthold og vektoppgang.
Har forsøkt ketolyse en gang tidligere for 1 1/2 år siden, men mistet motivasjonen etter 2 uker og følte at alt var vanskelig. Nå er jeg super motivert og sikker på at jeg skal klare det :)
Velkommen Snuppa! Dette klarer du:)
Og du får jo verdens beste motivasjon gjennom både vekttapet og alle "bivirkningene" (les alle andre positive tingene som skjer med en..)Og vi skal støtte deg:):)
Så fint at vi blir flere, her er mye nyttig å lese og koselig å være. For min del så går det nå nedover igjen, har kuttet ut "myke sponplater" og tilført masse fett i maten. En vanlig lunsj består hos meg av salatgrønnsaker med en god dæsj olje+en god porsjon egg/tunfisk/rømme/majonesblanding. Har aldri forestilt meg at jeg skulle spise så fet mat og allikevel gå ned i vekt. Hadde egentlig også tenkt å kutte fløte og rømme, men kom ikke så langt i omleggingene før vekta begynte å peke nedover. Bruker for sikkerhets skyld mindre av det enn før.
Så flott skippy at det endelig har løsna:)
Eget sitat fra starten av denne tråden :
5.5 kg opp på meg i ferien, men var veldig motivert i gang på mandag. Det føles godt å komme i gang igjen.
Dagens veiing viser at jeg bare har 0.2 kg igjen til jeg er tilbake hvor jeg var før sommerferien. :)
Hadde jeg visst hvor mye jeg måtte jobbe for å komme tilbake, hadde jeg aldri i livet gitt meg selv helt frie tøyler i 7 bekymringsløse uker i sommer.:(.
Det har helt klart vært mye vanskeligere å få forventet vektreduksjon i min "andre runde" på Ketolyse.
Ikke noe resultat å rope hurra for denne uken akkurat ned 100g siden sist, og -2cm.
Men har vert ute å reist denne uken, og da er det litt vanskelig å spise nok og riktig mat hele uken, i tillegg til ikke å få trent..
Har i tillegg spist spekemat i helgen, og erfaringsmessig er ikke det bra for meg, men det er jo sååååå snabla godt:)
Håper på denne uken går bedre:)
Hvordan går det med dere andre forresten????
Eget sitat fra starten av denne tråden :
Dagens veiing viser at jeg bare har 0.2 kg igjen til jeg er tilbake hvor jeg var før sommerferien. :)
Hadde jeg visst hvor mye jeg måtte jobbe for å komme tilbake, hadde jeg aldri i livet gitt meg selv helt frie tøyler i 7 bekymringsløse uker i sommer.:(.
Det har helt klart vært mye vanskeligere å få forventet vektreduksjon i min "andre runde" på Ketolyse.
Takk for at du skriver dette!
Dette skal hjelpe meg til å holde kuren i jula - jeg skal ikke falle for fristelsen!
Det ikke er verdt det!
"Etter den søte kløe - kommer den sure svie"
som de sier:cool:
Er litt usikker på om jeg våger meg opp på vekta denne uka, to julebord i helga gjorde at jeg var litt ute av ketose. Dvs ikke utslag på fredag og lørdag, men tilbake i ketose på søndag. Kan ikke ha vært mye som kom av karber, må ha vært noen noen steder jeg ikke var klar over. Er i ketose nå, men tenker at det må jo være lett å få vann og reel vektoppgang når en siger ut av ketose samtidig med så fet mat som et julebord tross alt inneholder. Så denne uka trener jeg, spiser fet mat og drikker masse vann. Går og fyller flaska nå...
Jeg sliter noe helt utrolig.. Ser fristelser overalt og alt bare strir imot ketolysekuren nå,er ikke i ketose heller. Er på nippet til og gi opp og ta juleferie,men det blir en aaaltfor lang ferie da.:mad:
Enig i at det er for tidlig å ta juleferie, da kom jeg bare til å legge på meg alt igjen på et blunk. Bedre å iallefall prøve å stoppe vektoppgang nå i disse vanskelige tider. Sånn i hyggelige lag er det lett å uforvarende få for mange karber i maten, og da trigges sulten min. Er sulten langt inn i ketosen igjen, gleder meg til sultfølelsen er borte igjen.
Wilhelmina
26-11-08, 10:36
Jeg har gått ned 8,3 kg tilsammen i løpet av en månede. Helt supert altså.
Gratulerer så masse, det er jo skikkelig pangstart!!
Lykke til, og stå på videre:)
Det er det man kan kalle pangstart ja!! Gratulerer!
Jeg er ned 0,4 denne uka, tilsammen 2,8 kg på 2 uker :) Veldig fornøyd med at det går nedover.
Takk for at du skriver dette!
Dette skal hjelpe meg til å holde kuren i jula - jeg skal ikke falle for fristelsen!
Det ikke er verdt det!
"Etter den søte kløe - kommer den sure svie"
som de sier:cool:
Ja, det er fint hvis andre kan lære av mine tabber :D.
Uansett kan man nok ikke komme like skeivt ut på en uke eller to i julen, som jeg gjorde på 7 uker i sommer. Men det beste er utvilsomt å holde seg til "lovlig" mat med minst mulig utskeielser.
Selv har jeg en liten planlagt utskeielse på lørdag om halvannen uke. Da blir det ribbe med div. tilbehør, men uten poteter til middag (gjestene får selvfølgelig full pakke). Men desserten blir en sjokoladefondant med is og et lite glass av Mas Amiel til. Den vil jeg gjerne være med på :o.
Dagen etter blir det nok en lang tur eller noe lignende for å prøve å veie opp for gårsdagens synder.;)
Huff, jeg også har to fristelser neste uke. Den ene er med elevene mine som har laget julebord, og den andre med min bedre halvdels jobb!!
Ikkje lett, men tror jeg skal unne meg noe på min manns julebord. Får heller ta en dobbel treningsrunde dagen etter:)
Gler meg vertfall til å smette inni den nye kjolen min;)
I går var jeg ute med jobben og spiste. Det gikk faktisk bra:D. Bestilte største biffen, dobbelt med kryddersmør og salat ved siden av. Og masse rødvin:full:! Er fortsatt klart i ketose, men jeg tror jeg ble 40 år eldre og fikk gikt over natta:lol:. Føles godt å få til sånne sosiale ting også.
Det er viktig å være sosial selv om en går på ketolyse. Det finnes jo så mye godt en kan spise:) Det er bare å lese menyen, og ha litt kjennskap til hva ting inneholder.
Personalet rundt omkring er der for din del, så husk å benytt dere av de. De kan helt sikkert finne ut hva eller hvordan de ulike rettene blir tilberedt og hva de inneholder:)
Lykke til;)
800 gram ned siste uke.
Veldig godt fornøyd, men det er lite sannsynlig at det gode resultatet er reellt, d.v.s. tap av fett.
Det ble nemlig mye rødvin og cognac på lørdagskvelden. En slapp søndag med vondt i hodet og elendig matlyst har nok gjort sitt til at dagens resultat var litt i overkant bra.
Ned 1,1kg siden sist uke:)
Storfornøyd;)
Hei
Jeg har tenkt å begynne nå, men har ikke gått på Ketolyse før. La om til Fedon før jeg ble gravid for 1 1/2 år siden og gikk ned 5 kg, men "koste" meg veldig mye i permisjonsåret og nå er det tid for å gjøre noe med det. Sitter og prøver å finne ut hva jeg skal ha til frokost, men det ser ut som det blir egg...
Så flinke dere er!!
Dere kommer til å bli borte til jul skal dette tempoet fortsette!! :):)
Og jeg tørr fremdeles ikke veie meg.......så jeg vet ikke hvordan det går, men er flink med mat og trening.
Så jeg håååååper........:eek::eek:
Det går nok riktig vei Lillemor:)
Jeg har troen på deg, og da går alt bra vettu;)
Stoor klem
Takk, Solsikke! Godt å høre...godt å ha noen som trur på seg:)
Er litt usikker på hvordan jeg har det nå, har lagt på meg 0,6 siste 2 ukene. På den annen side så har jeg aldri før kommet så "billig" ifra flere julebord og fester, er nesten litt fornøyd, hadde ikke trodd det. Er tilbake i full kontroll på kuren. Fet mat, mye vann og er så varm i kroppen. Tror det skal begynne å gå nedover igjen. Hadde det bare vært lett å få til den treninga, sukk, den er ikke det morsomste jeg vet.
Du må nok bare sparke deg selv i baken, og ta ett tak, treningen kommer nok ikke av seg selv. Jeg også var veldig treg i begynnelsen, og alt var et ork, men no går det mye lettere. En må liksom bare komme i gang. Kluet er at du kan bli litt avhengig;)
Jeg prøver no å trene annenhver dag, i stedet for hver dag. Kroppen trenger jo også litt hvile:)
Hurra, vekta siger nedover igjen. Snart borte det som kom på, gleder meg til å komme hjem til laptopen min så jeg får oppdatert tickeren. Trening? Må tenke på litt lure saker her så jeg får sneket meg igang med det.
Hurra;)
Gratulerer, Skippy!!
Med litt pågangsmot på treningssiden, går det nok enda bedre;)
Lykke til videre vertfall, og ha en fin helg.
Klem Solsikke:)
Jeg har nok bukket under for i år. Har kastet inn årene de siste ukene av dette året. Det er så mye som foregår denne måneden,poden har bursdag,det skal være nissefest på skolen og jeg må bake,sambo har bursdag,også er det selve julen.Har slettet journalen min,og kommer tilbake igjen 1.januar.Da har jeg deilig kalkunrester og starte det nye året med og ingen synlige hindringer før påsken. Synes det er en klisje og alltid starte nye året med slankekur,men det er tross alt ikke hva du spiser mellom jul og nyttår som teller,men mello nyttår og jul. Og for meg er det litt nederlag og gi opp nå,men det vil bare ta motet helt fra meg og stadig sprekke de siste ukene. Jeg er svak for desember:o
Ønsker dere andre en god advent og lykke til videre på deres vei:)
Stå på,dere er flinke og det er fin motivasjon og være her.
Jeg syntes at julen er en god tid å starte lavkarbo, pga all den fete maten som blir servert!! :D INGEN problem å droppe potenene når man har deilig ribbe, kålerabistappe, pinnekjøtt.. Ja u name it! :D De fleste julebakstene er ikke så veldig spennende i mine øyne. Sjokoladekake er det eneste jeg er svak for :p Og NOE må man jo unne seg i julen! :)
Ikke det helt store resultatet denne uken -300g, men tenkt ut frå 2 uskeielser, må jeg si jeg er fornøyd...bedre enn ingenting(eller om en snur på det, og tenker at en kunne gått opp)
Håper det går fint med alle dere andre også, i denne søte førjulstid, men mye fristelser på hvert et hjørne!!!
Klem til dere alle:)
Jeg aner ikke hva jeg går ned i uka, veier meg sånn ca hver dag og noterer opp. Nå har det gått litt opp og ned her med meg, men nå har jeg sett ett nytt tall på vekta så i dag feirer jeg. Er mange arrangementer nå før jul, men jeg tror det skal gå bra. Har kjøpt meg fin kjole til jul, kunne vært godt om jeg gikk ned litt så jeg fikk litt bedre plass i den. Tror det skal la seg gjøre. Ser på forskjellen i vektnedgangen til meg og solsikke, litt kan nok unnskyldes med at jeg er eldre, men det er ikke tvil om at trening hjelper. Solsikke raser ned i vekt i forhold til meg, er skikkelig imponert.
Og jeg tørr fremdeles ikke veie meg.......så jeg vet ikke hvordan det går, men er flink med mat og trening.
Så jeg håååååper........:eek::eek:
He, he, den der kjenner jeg igjen. Bruker å gjøre det slik selv. Tenker at om ikke vektnedgangen er stor, så er jeg iallefall igang med å gjøre noe med det. Er fryktelig spent på hvordan det går, ønsker deg masse lykke til og masse minus på vekta.
Tusen takk skippy!!!
Raser ned i vekt vil nok være å overdrive litt tror jeg...men det går på frem:)
Og ja, det hjelper virkelig å trene, men det gjør nok og muligens at det går litt sakte på vekten sidan muskler veier mer enn fett.....;)
Men jeg merker det vertfall godt på klærne!!!
Og kjolen jeg kjøpte passet helt perfekt til min kropp!!!!!!
Wilhelmina
09-12-08, 23:52
Jippi 10 kilo ned :)
Ned 1 kg denne uka :D og tilsammen 4,1 på 4 uker.
Må si meg fornøyd med det.
Har ikke blitt noe særlig trening på meg disse ukene så kanskje det går fortere når jeg kommer i gang med det.
Wilhelmina
11-12-08, 13:04
700 gram til nå på denne uken, så det er tilsammmen 10,7 kg
Kjempebra Wilhelmina! Jeg har veiedag i morgen, men måtte en tur i dag tidlig, og det var 0,9 kg ned på meg denne uken ;) Kanskje det er mere til i morgen?
Wilhelmina
11-12-08, 19:59
Kjempebra Wilhelmina! Jeg har veiedag i morgen, men måtte en tur i dag tidlig, og det var 0,9 kg ned på meg denne uken ;) Kanskje det er mere til i morgen?
Ja det er det sikkert....
Ja jeg jukser litt jeg å da og små veier meg på vekta, men jeg gjør det for å se om at jeg spiser nok mat liksom...
Ser ut til at vekta stopper litt igjen. Ikke rart, litt mye brøderstatning og null trim. Fortsetter bare kuren, ingen krise, har ikke ork til å gjøre noe med trim og slikt akkurat nå. Må ha litt tid til å se over kostholdet også, når alle juleavslutninger alle steder er over. Sikkert lite grønnsaker også. Dette kostholdet krever litt konsentrasjon.
Vekta steg og sank, er på samme nivå som 12. des. Tenker jeg tar en forsiktig juleferie nå. Skal holde den så lavkarbo som mulig, reiser bort i jula så jeg er litt usikker på om det er mulig å holde seg i ketose, tiden vil vise. God jul til alle.
83.8 kg i dag! Med en fornuftig helg ligger det an til ny rekord på mandag, da jeg har min "offisielle" veiing. Og det skal jeg klare - den forrige var 84.2 kg for tre snart uker siden.
Det har gått litt tregt i det siste, men det passer godt med litt framgang nå like før jul. :D
Vel, jeg hadde en fornuftig helg uten noen form for ulovligheter. Men det ble likevel bare tangering av rekorden.:(
Uansett går jeg nå inn i julen med en akseptabel vekt. Jeg har nemlig ikke vært lettere enn dette på nesten 20 år.:D
God jul, folkens - og kos dere med måte i julen :ja:.
Ville bare stikke innom for å ønkse alle sammen en riktig god jul:)
Hvordan går det med dere alle sammen???
Jeg har gått over til en egenkomponert kost, så får vi se hvordan det går;)
Jeg tror det går veldig bra! Jeg har vært i ketose hele jula - men har spist litt lollypopbrød og sukkerfri sjokolade. Og drukket litt vin, hver dag....
Tok av meg 1 kilo i jula! Og jeg tror jeg har gått ytterligere ned:)
Etter at jeg kom hjem er jeg tilbake i mitt strenge kosthold - og har fått en ny runde med doløping og litt hodepine...akkurat som da jeg gikk inn i ketose første gang.
Rart - men jeg tror jeg tar av:p:p Skal måle meg på mandag.
Er du over på et vedlikeholdskosthold? Høres spennede ut.
Så flink du er;)
Ja, eg er gått over på et slags vedlikeholdskosthold (generell lavkarbo) og trening.
Er for tiden ikke særlig motivert til å begynne med streng ketolysediett igjen, og trur det er litt sunt og lurt og sjekke om ein klarer å holde vekta og evnt. gå ned selv om en ikke er så streng med kosten. En kan jo ikke uansett forsette med ketose resten av livet....så prøver, så får vi se hvordan det går...trener jo ganske mye, så håper jo på å gå ned de resterende 7kg da...;)
Der var vi på'an igjen. Flott å være igang igjen. Jeg har hatt en toukers juleferie, og kjenner på klærne at vekta nok har steget litt. Er akkurat gått inn i ketose, stinkende ånde og tørst som en kamel i ørkenen. Bestilte meg ketolysetabletter og slikt før jul så jeg skulle være klar. Når jeg gikk ut av ketose rett før jul var det en stor oppdagelse av hvordan jeg har levd før. Opplevde å bli sulten:eek:, urven og "fyllesyk" i flere dager:eek:, vrang i humøret i takt med blodsukkeret:eek: og generelt følt meg dritt i formen hele jula:eek:, fy og føy. Føler meg mye bedre nå som jeg er over i ketose. Har også startet med cocosakakao til frokost - god og varm i kroppen. Men nå er jeg skikkelig nervøs for at ketolyse ikke skal virke denne gangen, selv om jeg vet at den gjør det, skikkelig tullete altså.
Jeg er også på'an:rolleyes: Startet 30.desember-da fikk jeg nok av all karbomaten(og ville ikke starte nye året med slanking,så jeg heller avsluttet det gamle med det).:rodme: Veide da 89 kilo,og idag er vekten på 85.5,ned 3.5 kilo,til tross kolosale startproblemer,men nå går det bra igjen. Hodepine og stålånde og energien slår gnist igjen-Heeeerliiig!:stuart:
Fikk også Tanitavekten min igår og da ble jeg hvertfall motivert!
Hva er en Tanitavekt? Gjør den noe som andre vekter ikke gjør?
Den måler fettprosent,vannprosent,måler hvor mye muskler du har,beintettheten og din fysiske alder!:) Snop vekt som jeg har forelsket meg i,ga mer motivasjon. Tanita er også kåret som en av de mest nøyaktige vektene.
heisann alle sammen:) jeg henger meg på igjen,,har prøvd meg på fedon dietten, men gikk ikke så bra. så nå er det full ketolyse igjen, var veldig uvant og begynne igjen, jeg har ikke vært noe aktiv siden jeg begynte med fedondietten, men har fulgt med her inne, jeg fant ut at jeg var veldig sparsommelig med fett da jeg gikk på ketolyse sist, så nå skal jeg bare helle på med oljer og fett. blir som og starte helt på nytt dette, da er det bare og heie på oss alle da, og håpe på strankropp 2009:D
Ja, det er bare å kaste seg rundt å begynne igjen!!!
Selv er jeg gått over på egenkomponert, men går ned fordet, men dog med mye trening da...Blir spennende å følge dere også dette året...mye mer inspirerende når vi er flere som jobber mot samme mål:)
Lykke til alle sammen, dette skal vi klare:)
Klem<3
Den måler fettprosent,vannprosent,måler hvor mye muskler du har,beintettheten og din fysiske alder!:) Snop vekt som jeg har forelsket meg i,ga mer motivasjon. Tanita er også kåret som en av de mest nøyaktige vektene.
Og fysisk alder!?! Herved er det klart at denne er ikke noe for meg. Bruker vanlig vekt nå, men har en sånn som måler vann og fett% i boden. Lurer litt på å kjøpe batterier til den. Vekta svinger mye for hver dag, kanskje er det vann tenker jeg. Ellers skal det da ikke øke med en kilo over helga når jeg har kjempeutslag på stixen? Litt demotiverende, men jeg vet jo at det går nedover etter hvert.
Jeg har begynt i dag:)
Gleder meg til å se om det funker!
heisann:) ja jeg tenkte litt på og droppe og veie meg, for som du sier, vekta går opp og ned, ene dagen kjempe lykkelig, neste dag litt nedfor, er jo ikke bra for motivasjonen, men jeg greier ikke, må veie meg. jeg går ofte opp en kilo i helgen, men jeg føler at jeg spiser det samme som ellers, ok,:o mulig jeg lager meg en lavkarbo ostekake, eller en annen lavkarbokake, men er det ikke rom for det da?
Tror det er rom for lavkarbokaker. Jeg skriver opp i en bok hva jeg spiser hver dag, har nå gransket og gransket på hva som er forskjellene, men finner ikke hva som utgjør variasjonen. Ser muligens litt forskjell i mengde ost, men det er ikke stort utslag på det. Enkelte uker er det for lite fett og da kan det gå saktere. Kanskje jeg skal prøve å sette det i diagram for å se om det er tendenser? Eller kanksje jeg ikke gidder, det går jo opp og ned og mest ned, og da er det vel bare å kose seg med maten. Jeg har kake og pizza klar i frysern jeg, små kosestykker med Sarah Bernard trenger ikke tine lenge. Ikke ser jeg at kake gjør noen forskjell heller på vekta, så da er det bare å kose seg.
Jeg er også igang nå etter julen. Har stått stille på vekten i 3 uker. Men har ikke gått opp og det er jeg veldig glad for :o) Ennå jeg spiste alt som jeg pleier på julaften. Og 1. juledag, tror jeg at jeg faktisk var sukkerfyllesyk.. om noe kan kalles det. :o)
Men nå er jeg supermotivert til å fortsette og vil lære meg mange flere spennende oppskrifter :)
Heia alle sammen !! :D
Hiver meg også gjerne med her.Har hatt stopp i 1 1/2 år å gått opp alt som ble borte pluss et par kilo til.:eek:
Men nu er det full skjerpings.Ikke mere "lørdag hele uken" her i gården nei.
Startet opp i går,12.01.09.
Lykke til alle dere andre også:D
Velkommen - så hyggelig! Det blir vel egentlig litt feil å si det...:rolleyes:
Det er jo ikke hyggelig at du er tilbake til utgangspunktet - men å bli kjent med deg, og at du tar tak i det igjen:)
Du har klart det før - og du klarer det igjen! Vi skal heie på deg:heia:
Velkommen...skal være med å heie deg frem på veien mot målet:)
heisann,,velkommen:) :heia:
Vi er nok ikke de eneste som har prøvd slanking før nei, fint at vi blir flere her. Velkommen til nye og nygamle.
Og eh, jeg har funnet ny årsak til vektsvingninger. Da jeg skulle løfte vekta mi i går for å flytte den, så falt den i biter. Ikke rart vekta har svingt mye, den hang jo bare litt sammen. Liker ikke å bruke den andre vekta mi, den viser mer og da blir jeg sur. Selv om den er konsekvent i forhold til seg selv, så hjelper liksom ikke det. Tror jeg må godsnakke med meg selv i noen dager før den finnes frem.
heisann! he he ja den vekta den vekta, er den vår venn heller fiende. i dag er den min venn, jeg har aldri i mitt liv spist så mye fett og oljer, vært kvalm til tider, men vekta går nedover, jeg har spist ekstremt fet mat i 2 uker og gått ned 2,4 kilo. dette fungerer, ser nå at man ikke må være redd for fettet. men lurer på en ting,,har lest at oljen som er i feta osten ikke skal helles over salate, for de det ikke er riktig olje, men jeg kan ikke se at det står noe på glasset om vilke olje det er. :confused:
Har litt problemer med å komme meg i den nye driven jeg. De første 5 kg var greie, men etter at jeg strandet på det samme i 3 uker (grunnet julen og slikt), virker det som kroppen liksom trenger et skikkelig spark bak til å komme videre ned. Kansje jeg også er for sparsommelig med fett. Og jeg vet at jeg kunne ha trimmet mer.. Så heretter, trimme mer og mer fett. Og mindre snop, kun på lørdager. :)
Åh, det er skikkelig demotiverende med pause, altså. Man blir så slapp og så treig. Og så har jeg hatt en helt syk tankegang i det siste - jeg visste nemlig at jeg skulle på igjen. Først skulle jeg på etter julebordet, så var det en fest i november, så kom jula og nyttår, men NÅÅÅÅÅÅÅ er jeg på igjen, og har vært det i snart to uker.
Den syke tankegangen var at "jeg skal jo snart på igjen, så da benytter jeg sjansen til å spise alt jeg ikke kan". Og siden ca september gikk jeg opp de 3 vanlige kg (vann+mat) + 8 til. BARE fordi jeg skulle unne meg alt som var ulovlig, siden jeg snart skulle på igjen.
Nå er det heldigvis litt bedre igjen, ned 6 kg på de to ukene etter at jeg begynte igjen, men jeg har jo fremdeles 5 kg igjen før jeg er nede der jeg var... Og det er surt å tenke på. Tenk om jeg bare hadde fortsatt i høst. Jaja, da er jeg ca et halvt år forsinket, men det får stå sin prøve.
Nå er jeg på igjen, og supermotivert. Og det går så lett, så lett. Jeg har nesten begynt å takle bacon igjen også - tror jeg fikk litt nok i sommer. Og så har jeg oppdaget de ristede mandlene til Polly - et suverent alternativ til peanøtter - bare 6,5 g kh pr 100 g. Knallgode!
Nå må jeg gå og oppdatere tickeren i signaturen min, sånn at jeg ikke lyver på meg 5 kg...
Jepp pauser kan være farlig. Skjønner godt denne tankegangen med at "det er ikke så farlig, jeg skal jo fortsette kuren etter jul og nå kan jeg unne meg ALT." Vet ikke riktig hvor mye jeg la på meg i jula, vekta gikk sunn, men opp gikk det. I dag er det en fin dag, har gått ned 0.6 kg siden torsdag:). Det er bare å henge i, der er mer å ta av. Og så lenge det går nedover totalt sett, så blir det jo bedre.
Jeg har hatt en karbehelg, var i bursdag på lørdag, og spiste litt for mye karber på søndag. Merker det i magen idag, jeg bare MÅ slutte med denne eksperimenteringen, magen blir jo helt ko-ko!
Jepp, karber sånn helt pluteslig gir en skikkelig magetrøbbel. Føler ikke for å eksperimentere, følte meg helt dritt i formen i jula.
heisann:) er litt matlei igjen, syntes det blir vanskeligere og vanskeligere og finne på noe til lunsj, tenkte og se hvor lenge jeg greide meg uten lavkarbobrød og lapper, men nå er det stopp tror jeg,må ha litt brød. hvor mange brødskiver av lavkarbobrødet spiser dere om dagen?:o
heisann:) er litt matlei igjen, syntes det blir vanskeligere og vanskeligere og finne på noe til lunsj, tenkte og se hvor lenge jeg greide meg uten lavkarbobrød og lapper, men nå er det stopp tror jeg,må ha litt brød. hvor mange brødskiver av lavkarbobrødet spiser dere om dagen?:o
Ingen, fordi da stopper vektnedgangen for meg:)
Holder meg langt unna all slags erstaning - også sukker.
Og jeg er så heldig at jeg liker salater så godt - i alle varianter!
Her er det bare fantasien som setter en begrensning:)
Jeg spiser heller ikke brød eller lapper,eller noe annet som ligner deig. En sjelden gang pizzabunn,men ostelasagnen har tatt pizzaens numero uno plass i huset:D Ellers lager jeg ofte Gerds tomatsuppe,og den er mektig og god,og har meg ca 3-4 måltider av hele oppskriften. Har i egg,bacon og brokkoli.
Nå har jeg vært 3 uker på ketolyse,hvor den første uken var en myk start,så egentlig 2 uker,med streng kur. Vært i ketose hele tiden og det er ny personlig rekord!! Ikke så mye endringer på vekt og kropp ennå,eller jo,4 kg,men må vel gi den tiden som behøves.Nå har jeg begynt og bruke oppskriftene her på forumet så det er alltid noe godt og spise!
heisann:) så flinke dere er da:D joa jeg spiser mye salater og middagsrester,er enig med dere, at man bør holde seg unna brødet, men er jo deilig innimellom da.har allerde bakt et ketolysebrød nå,men jeg skal spise minst mulig av det. må titte litt på oppskriftene og se om jeg får matlysten tilbake.:rolleyes:
Lunsj? Skal vi se hva har jeg spist i det siste? "Myke sponplater" med egg/tunfisksalat eller ost og danskepølse eller fleskepølse. Salat med egg og ost og olje. For helt ideløse dager har jeg et lager med porsjonsbokser med fløtegratinert kjøttdeig/bacon/brokkoli liggende i frysern - bare til å slenge i mikro'n på jobb. Jeg fryser ned mye av middagsrester og varmer på jobb, glemmer å merke dem så jeg er aldri sikker på hva jeg får til lunsj før det er tint. Håper det hjelper.
heisann:) ja takk,,det hjalp,,"sponplater" med pålegg på hørtes greit ut syntes jeg,noen ganger så er det deilig med noe enkelt. skal lage meg "sponplater" nå og bruke til taco, tror det kan smake med sterk mat nå.:p
YYYYAAAAAAHHHH! Minus en kilo på en uke:D! Så grådig fort har det ikke gått før, og endatil så er dette uke 3 i ketose. Fikk virkelig igjen for å trene tror jeg. Tror jeg skal gå og kjøpe meg brodder så jeg kan lufte gubben i kveld;). Må oppdatere tickeren i kveld, klarte bare ikke vente med å juble.
Gratulerer Skippy:D Jeg er også på min 3.uke,bare halvveis,men vekta viste 600gram opp:( Skal ta ny veiing tirsdag. Brodder er lurt. Kjøpte meg i desember,og de blir flittig brukt!
heisann:D hva gjør dere? tenker dere på om dere kanskje spiser for mye i løpet av en dag? stort sett hver helg, så står vekta stille, eller man går noen gram opp.jeg vet at jeg har gjort alt riktig,men jeg har spist mer en jeg pleier, ergo vil jo det si fordet om man gjør ting riktig,så må man passe på mengden.:confused::confused::confused:
Jeg tror jeg heller spiser for lite jeg.. Jeg har to måltider om dagen,tar litt ekstra olje morgen og kveld,måltidene mine er ikke større selv om jeg spiser sjeldnere. Vet jo at kroppen går i sparebluss om man ikke gir den mat,og jeg spiser jo når jeg er sulten. Noen sa at så lenge man er i ketose så trenger man ikke spise annet enn når man er sulten,men jeg er litt skeptisk nå til det. Tror jeg skal lage meg en frokost omelett,spise halv til frokost og resten til lunsj,da blir det mer jevnlig,og kanskje setter fart på sakene.Skal starte med det i morgen. Da har jeg fullført uke 3.
Fetpåmidten
26-01-09, 15:14
Ja, jeg kan ikke spise bare når jeg er sulten for det er jo aldri! Blir ikke sulten på ketosemat. Min erfaring er at hvis jeg spiser for lite stopper vekttapet, hvis jeg spiser så masse jeg klarer raser jeg ned! Hurra:D
Ja,jeg får prøve på det jeg også:p
Typisk meny i uka. Frokost- en kopp kakao med cocosa, noe ost, spekepølse eller fleskepølse. Lunsj -2 sponplater og pålegg, eller salat og egg. Middag - fisk eller kjøtt og grønnsaker og saus. Kvelds - kake, nøtter eller ost (litt kos og litt for å få ned den siste pillene). I helgene er jeg helt ute av rute med maten, drikker for lite, spiser sent om kvelden, mer salt og sikkert mindre grønt i helgene. Så hver helg går jeg opp fra en halv til en hel kilo. Jeg regner vekta mi ut ifra laveste pr uke, det er som regel torsdag eller fredag. Har også så vidt begynt å trene litt, bittelitt altså. Har ingen anelse om kalorier i maten min, noen dager spiser jeg MYE - andre dager lite.
Må bare spørre - hva er disse "sponplatene" alle snakker om ?
heisann:) jeg kaller dem eggelomper, 150 gr cottage cheese, 75-90 gr revet ost, 3 stk egg, du kan bruke det krydderet du vil, stivpisk eggehviten og ha i litt salt, så blander du eggeplommer ost, cc og krydder i når eggehviten er stiv. stekes på 180 grader i 20 min.
når du skal steke dem i ovnen så bruk bakepapir, bruk en spiseskje når du skal fordele dem på brettet, jeg bruker to spiseskjeer på hver lompe. de utvider seg litt ,så ha litt plass mellom hver lompe, jeg får plass til fire på brettet, og ut i fra denne oppskriften får jeg 7 stk. veldig godt med masse godt pålegg:p
Jeg har nettopp bestilt full pakke med Ketosekuren. Så bare pakken kommer i posten henger jeg meg på! Er veldig spent på dette. Har ca 25 kg for mye som jeg gjerne skulle vært kvitt (er på 93kg nå). Har kikket en del på forumet og funnet MYE nyttig info. Lurer ellers på om kuren er vanskelig å kombinere med familieliv og unger som ihvertfall ikke skal på kur...
heisann:) jeg syntes det går helt greit, nå er jeg heldig som har en mann som følger samme diett som meg, mens ungene får "vanlig" mat, når jeg lager middag lager jeg bare poteter ,potetstappe ved siden av til barna.;)
Må bare spørre - hva er disse "sponplatene" alle snakker om ?
Sponplatene jeg bruker finnes i brødlenken øverst på bakstsiden, de heter Sandrines myke sponplater. Jeg bruker litt solsikkefrø i dem. Lenger ned på siden er det en oppskrift på proteinbrød som jeg synes er godt, men som jeg ikke bør spise for mye av. Det er jo individuelt hvor mye en tåler av brøderstatninger. Jeg synes proteinbrødet har en liten pepperettersmak, men etter testing på familie og venner så er det visst bare jeg som kjenner den:).
*pippi m gutt og jente*
29-01-09, 21:35
hei:-) Jeg er ny her og vil gjerne henge meg på:-) Begynte 5 Januar og har pr 26 Januar tatt av 5.9 kg-jeg er superfornøyd faktisk!! Jeg vet at "motbakkene" vil komme, og da er det fryktelig greit å ha dere andre som er i samme båt,slik at vi kan oppmuntre hverandre:-)) Jeg har veiedag på mandager..
Velkommen, og jøsses for et vekttap. Det vil jo sikkert gå litt saktere etter hvert, det gjør det for de fleste av oss, men det vet du sikkert.
*pippi m gutt og jente*
29-01-09, 21:55
Takk for det-ja det er jo supereffektivt dette:-)) Og i tilegg så kan man virkelig kose seg med goood mat..hææærlig!! Ja jeg vet at det går litt opp og ned på denne kuren,så jeg er godt forberedt på det..eller kanskje ikke når den tid kommer..he he:-))
Er "sponplater" en såkalt kjent partystopper?
Er det det samme som Oopsie Rolls?
Ett kilo ned,etter og ha gått opp halvannet på ei uke. Kanskje det snur seg nå?:D
Så flinke dere er...:)
Bare til å stå på videre...jeg er med å heier dere frem på veien..
Hvordan går det med dere...jeg syns det går bedre og bedre..
Gleder meg til veiedag:)
Hmmmm, opp 0,8 kg siste uka. Men jeg har gått ned totalt 1 kg de to siste ukene. Tror dette er bare svingninger med vann og slikt siden jeg har influensa/magetrøbbbel/forkjølelse på rad for tiden. Jeg gjør alt etter boka, er i ketose og trener så godt det lar seg gjøre i alt dette. Så jeg bare fortsetter. Skal si jeg gleder meg til at vekta viser lavere enn før jul, denne nye badevekta har liksom "snytt" meg for en kilo eller to.
Jeg spiser og koser meg og er stadig i ketose. Men det går saaaaakte med vekta, selv om jeg ikke veier meg så kjenner jeg at det står forholdsvis stille.
Nå har jeg igjen hatt en uke hvor jeg ikke har fått trent noe særlig - og det er nok veldig avgjørende for min del.
Så da er det på'han igjen med full innsats - lykke til med veiingen!
heisann:) jeg har hatt noen harde uker nå, der vekta har stått bom fast, blit litt lei i meg,men nå føler jeg at ting løsner litt, har ikke tenkt og veie meg før på fredag igjen,må få fokuse vekk fra kiloene og heller tenke lifsstil. :heia:
Da har vekta sneket seg ned 500g på en uke:D, egentlig synes jeg det er passe. Har holdt på med denne veiinga en stund nå, startet jo i høst engang og hadde pause i jula. Jeg går på vekta stort sett hver dag og begynner nå å få et avslappet forhold til den, for en lettelse. Ser at jeg kan spise litt brøderstatning og litt ost, men at jeg må begrense disse tingene. Strever litt med å få nok fett og vann noen uker, krever enda litt planlegging og det må jeg jobbe med fordi jeg ser en klar sammenheng mellom det og vektnedgang. En ting til jeg har merket er at sene (kl20-21) kraftige middager ikke akkurat øker vektnedgangen, best å legge den kraftigste maten til lunsj eller rett etter jobb. Er det flere som har merket disse tingene?
Skippy!!
Har og erfaring med at "tunge" måltider seint gjer at vektnedgangen går saktere eller stopper opp!!!
Når det gjelder fett, tar du udo`s choice...det hjelpte meg når eg fekk for lite fett...bare et lite tips:=)
Håper det ellers går fint med alle sammen...har ein travel periode no, så får dessverre liten tid til forumet...savne-savne!! Kjem sterkare tilbake...
Lykke til friends:)
*pippi m gutt og jente*
16-03-09, 20:00
Ja da var det veiedag igjen for min del:-))
5.1- 82.4 (startvekt)
12.1- 80
19.1- 78
26.1- 76.5
2.2- 76
9.2- 75.1
16.2- 74.9
23.2- 74.2
2.3- 73.6
9.3- 72.2
16.3- 71.7
Totalt har jeg altså gått ned 10.7 kg-er SUPERFORNØYD!!
Ja da var det veiedag igjen for min del:-))
5.1- 82.4 (startvekt)
12.1- 80
19.1- 78
26.1- 76.5
2.2- 76
9.2- 75.1
16.2- 74.9
23.2- 74.2
2.3- 73.6
9.3- 72.2
16.3- 71.7
Totalt har jeg altså gått ned 10.7 kg-er SUPERFORNØYD!!
Grattis med supert resultat:)
Kjempebra!!
Har gått ned 600g siste uken, og -6cm. Er godt fornøyd siden jeg har stått stille i evigheter:)
*pippi m gutt og jente*
16-03-09, 20:28
Har gått ned 600g siste uken, og -6cm. Er godt fornøyd siden jeg har stått stille i evigheter:)
100 gr mer ned enn meg sist uke du da:eek: veldig bra:)
Så flott at dere går ned. Jeg sniker meg sakte ned, og er fornøyd med det. Har "flyttet" til fredagsklubben i sofakroken, trodde jeg var alene her.
Og jeg er også med.....på en måte:rolleyes: Spiser helt i hht ketolysekuren - men går fremdeles ikke ned noe særlig.
Jeg står bom fast....og har gjort det siden jul:mad:
Men jeg holder ut - håper at det en dag løsner.....
Veiedag!! -300g siden sist mandag, og -1cm rundt magen!!!
Ikkje heilt fornøyd, men litt nedgang er bedre enn ingen:)
Eg er med ;) har nettopp begynt for 3 dager siden og skal ned 20 kg.
good luck alle sammen!:D
Eg er med ;) har nettopp begynt for 3 dager siden og skal ned 20 kg.
good luck alle sammen!:D
Velkommen! :spent:
vBulletin® v3.7.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.