View Full Version : Matmengde?


bobbla
31-12-08, 21:11
Er heeelt ny i dette faget og føler meg temmelig grønn... Har fått med meg at man skal telle karbohydrater og man skal ikke overstige hvor mange for dag?
Så var spørsmålet mitt - matvarer som ikke inneholder karbo, kan man spise ubegrenset av dem?

Kasandra
31-12-08, 23:32
Hei!

Her på forumet finner du alt du trenger å vite så søk og les.
Du bør absolutt kjøpe boka hvis du ikke har den allerede og har du ingen butikker i nærheten som selger den er det enkelt å få tak i den på www.ketolyse.no (http://www.ketolyse.no/)

På ketolyse er det generelt 15 g karbohydrater pr. dag. Disse karbohydratene bør brukes til ordentlig mat som grønnsaker. Man skal spise seg mett, men ikke overdrive. Du må også få i deg nok fett.

Jeg starter opp igjen på nytt om litt selv, har hatt en pause en stund nå.
Masse lykke til!:goodluck:

Kitt
01-01-09, 11:41
Har fått med meg at man skal telle karbohydrater og man skal ikke overstige hvor mange for dag?
Du skal telle karbohydratene, ja, og helst ligge mellom 15-20 pr døgn. Ligger du for lavt, får du ikke i deg nok næringsstoffer og for noen stopper vektnedgangen opp om man ligger for lavt.
Så var spørsmålet mitt - matvarer som ikke inneholder karbo, kan man spise ubegrenset av dem?
Det som er så fantastisk med ketolyse er at man skal spise når man er sulten og slutte å spise når man er sånn passe mett.
Ettersom fett og proteiner metter mer og mye lenger enn karbohydrater, vil man etter hvert merke at man ikke er så ofte sulten og ikke orker så store måltider.

Lykke til!:heia: