View Full Version : Oslotips ønskes
sykavsukker
24-08-09, 23:46
Skal på forever sucsess day i Oslo i helgen.
Håper inderlig de har gode egg på hoteller, men det jeg lurer på er hvor i Oslo jeg kan spise og hvor jeg evt. kan kjøpe lavkarbomat.
Også er det lang togtur.
Hva holder seg best?
Tapas er finfin lavkarbomat :ja:
Hvor i Oslo skal du?
Photobscura
25-08-09, 00:24
Trancher Entrecote (http://vibb.no/Company.asp?CompanyID=17558&Name=Trancher+Entrocote) skal visst være heeelt genialt, og ytterst lavkarbovennlig. Dyrt, visstnok, men jeg har fått så mange anbefalninger, så en dag må jeg bare skrape sammen nok penger og ta turen. De serverer kun entrocet :D
SunnhetMedSirrup
25-08-09, 06:37
serverer de frokost på hotellet ? :D
husker jeg var på et hotel i sverige (First, het det.) de hadde jo bufett hver morgen, med bacon, egg, og masse ost ( og selvfølgelig mye mere da :D )
men gå på en café! de serverer som oftes cowboy-frokoster, bestill uten bønner bare! ;)
Trancher Entrecote (http://vibb.no/Company.asp?CompanyID=17558&Name=Trancher+Entrocote)
åh ja :love:
Men dyrt? Syns ikke det var så dyrt, jeg. Kunne fint spise meg mett for et par hundre kroner.
Photobscura
25-08-09, 10:49
åh ja :love:
Men dyrt? Syns ikke det var så dyrt, jeg. Kunne fint spise meg mett for et par hundre kroner.
Jeg leste gjennom anmeldelsene etter at jeg la ut linken, og det virker ikke som det var så dyrt som jeg trodde. Men det kan jo hende det har med det generelle økonomiske nivået på folk jeg omgir meg med :p
sykavsukker
25-08-09, 11:25
Det var ikke dyrt, men jeg spiser ikke rødt kjøtt. Spiser kylling og fisk.
Skal bo på hotell midt i byen ;) Selfølgelig er det frokost :D Men mye karber og lite proteiner for meg som ikke spiser kjøtt er min erfaring.
Sist jeg gikk lavkarbo stakk jeg av med hele makrellen og de andre kikket stygt på meg, men var jo ikke noe anett!
Jeg leste gjennom anmeldelsene etter at jeg la ut linken, og det virker ikke som det var så dyrt som jeg trodde. Men det kan jo hende det har med det generelle økonomiske nivået på folk jeg omgir meg med :p
Eller hvordan man tenker. Jeg tenkte alltid at sånne plasser var dyre, så vi spiste aldri ute før bare møttes og tok noen øl/vin. Som om det ble billigere? :rolleyes: Har funnet ut at jeg kunne spart MYE penger på å gå ut og spise i stedet :lol:
Photobscura
25-08-09, 11:37
Eller hvordan man tenker. Jeg tenkte alltid at sånne plasser var dyre, så vi spiste aldri ute før bare møttes og tok noen øl/vin. Som om det ble billigere? :rolleyes: Har funnet ut at jeg kunne spart MYE penger på å gå ut og spise i stedet :lol:
Ja, det er langt mellom hver gang jeg går ut og spiser nå, og det har som regel blitt Kafé Sara fordi maten er billig og god og porsjonene er enorme. Men der har det virkelig sunket ned til en bunnstandard, så nå har jeg ingen steder å gå lenger :p.
Hmmm ... Du leter egentlig etter en god fiskerestaurant du, Sykavsukker?
Jeg har ikke så mange gode tips, da jeg sjelden spiser ute, men fiskekakene på Hotell Havane på Grünerløkka er syyyykt gode, og som jeg forsto er det særdeles lite annet enn ren fisk og krydder i dem.
Djengis Kahn som vi har hatt lavkarbotreffer på har veldig mye diverse, og jeg vet at de i alle fall har krabbe. Men ... host ... jeg har lukta litt for hardt på rødvinen i forkant av hvert treff at jeg ikke kan si jeg husker utvalget alt for godt :rodme:
På aker brygge, og ikke minst nye Tjuvholmen som ligger like utenfor, har de godt utvalg i fiskerestauranter.
Ellers har de godt utvalg i fiskevarianter på de fleste plasser, men styr unna de typiske kjedene (Egon o.l)
Du sier i sentrum, men det kan være alt fra Oslo S til Bok slottet... Finnes litt for mange i det området til å ramse opp alle :D
Siden du spiser kylling, så har de fleste italienske restauranter utrolig gode cæsar salater, bare be de droppe krutongene. Den jeg spiste på Eataly ytterst på Aker Brygge var til å dø for! :sikle:
Spise ute: delicatessen i søndre gate på grünerløkka. Tapas. Anbefalinger uten kjøtt: Stangekyllingvinger, manchego, scampi ++ Der går jeg i snitt en gang i uken for tiden. Skal dit i morgen, faktisk.
SunnhetMedSirrup
26-08-09, 06:56
haha, men er det et problem, selger de jo varme grilla kyllinger og spearibes på diverse matvare butikker :lol:
sykavsukker
26-08-09, 08:35
Takk for herlige tips. Bare fortsett å kom med de for jeg reiser ikke før på fredagt :D Så tar jeg bare opp den bærbare, logger inn her og vips så sitter jeg å nyter et måltid ute takket være dere ;) Men hva kan jeg lage med meg til togturen som holder seg?
Får ikke spist middag før toget på fredag.
Forever skal ha buffet vi har betalt for så håper det er noe anett enn kjøtt på den.
Føler buisnessfolk spiser kjøtt, ikke fisk og fulg...hehe!
Togturen: Kyllinglår, diverse pålegg, salat, eggerøre og spekemat, Egg i frakk, ostemuffins....
vBulletin® v3.7.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.