View Full Version : Kokostopper, superraske
Disse ble veldig gode, og tok ikke noe tid å lage...
Ble ca 45 stk ut av hele røra, og hver enkelt inneholder ca 0,7 g karbohydrat...jeg eeeeeeeeeeeeeelsker godis, g tru meg...2 holdt i massevis faktisk...
2 egg
50 g smør smelta
ca. 12 ss splenda...(eller etter smak da....)
200 g kokosmasse(landlord sin inneholdt lite karber)
pisk egg til eggedosis, rør inn alle ingrediensene.
Form runde små topper på bakepapirkledd plate.
Stek i ca 10 min på 180 grader..eller til de da begynner å bli brune...
Vel bekomme...det døyver verste søthungeren...:)
Uææææ.....fristelser i fleng her i dag. Takk for oppskrift:)
Disse skal lages i helgen!:sikle:
Må jo ikke legge ut godis oppskrifter med ingredienser jeg faktisk har!:eek::p Blir jo farlig det... *knis*
Får lage til helgen, får besøk da:)
StegforSteg
08-04-10, 18:47
Dette blir til helgen ja :jummy:
Elsker kokos også er det snart helg:D Dette må prøves..
Lurer på om det går an å bruke stevia i stedenfor splenda? :)
De høres utrolig gode ut!
Tror sikkert både stevia og sukrin (evt en herlig kombo) funker bra i disse for oss au naturel'ere;)
Bare huggelig...tok søthungeren min ihvertfall:)
De blei kjempegode:) Nesten som kokosmakroner, bare med litt annen ettersmak...:)
Var usikker på søtningsmiddelet, men hadde bare splenda....noen som veit om noe med enda mindre karber???? For det er jo det som drar opp innholdet i de...
Det fungerte glimrende med stevia, ble nesten for søte :D
De smaker om mulig enda bedre med litt smeltet mørk sjokolade over!:D:sikle:
Må seriøst skjerpe meg for å ikke spise opp hele boksen!:o
sunnereliv
10-04-10, 19:13
Er det lov å spise kokostopper?
Vanlige kokosmakroner er jo så klart ikke lov...og så lenge du ikke spiser hele røra, så er det ikke mer enn 0,7 g krb i en topp...så om det daglige krbinnholdet du skal ha ikke overskrides så kan du så klart så klart spise en eller to av disse..?
Nå skal ikke jeg sin det for sikkert i ditt tilfelle da...for Lindberg har jeg veldig lite peiling på egentlig....:)
ada-emilie
11-04-10, 17:03
Noen som har forsøkt med olje istedenfor smør? Hva med vaniljeessens i?:)
OMG! Jeg har spist mange av disse i dag!
Fulgte oppskriften, men tilsatte litt (1/3 plate) 70% sjokolade og bittelitt mer smør, det var nydelig!! :)
Barna likte dem også. Tok 9 ss sukrin i stedet for 12, jeg syns de faktisk var litt for søte. Så neste gang blir det 7-8 ss.
StegforSteg
29-04-10, 19:16
Da er disse ute av ovnen :D
Jeg tok også 8 ss splenda og synes det var mer enn nok ;)
Sisteinnsats
29-04-10, 20:45
Ååå, må testes!! :p
Landlord sin kokosmasse inneholder ca 10 g. karber, mens ICA har en type (Ica sitt eget merke) som kun inneholder 6,5 g. Ikke særlig dyr heller, 7 kroner for 200 g.
:)
Hvorfor inneholder ulik kokosmasse ulik kh? Er ikke kokos kokos da...?
Er jo sånn med massevis av varer, at de har ulikt innehold av karber.. Best å sjekke uansett tenker jeg :)
Er det noen av dere som har prøvd spisdegslank.no sukker? Det er ingen karber, men vet ikke om jeg kan bake med det??
Mener det var spisdegslank sukker Mona hadde brukt i sjokoladekaken hun hadde med hit i går!
Mener det var spisdegslank sukker Mona hadde brukt i sjokoladekaken hun hadde med hit i går!
Åh så bra!!! :D Da må jeg prøve dem. Første mål i morgen tidlig. Takk.
:mad: De smakte helt merkelig. Sukkeret fra spisdegslank var ikke bra. Det virker som den har klumpet seg istedet for å blande seg med eggedosisen. Må nok prøve igjen i morra med natren, men hadde lissom alt i hus nå... Jaja, nye lodd, nye gevinster. ;)
Jeg spiser dem lell jeg :D
Har ikke peiling på sukker fra spisdegslank, men selv smakte jeg det til med sukrin, og hadde oppi én ss splenda i tillegg (for å få den "riktige" søtsmaken), og det fungerte kjempefint :)
Går helt fint å lage disse uten sukker el splenda også. De blir kanskje litt mindre faste, men men. Jeg lager dem større, så får kasnkje en 15 - 20 ifra røra.
Jeg tok kakao i noen av dem, bare for å smake lissom og det var godt... Altså så godt det kan bli med "litt rare sukkerklumper";). Men okkesom så er det tydelig at de må være gode iom disse var spiselige for meg. Men men.. Alt går i grisen :hungry: Sånn er det bare.
Hihi! Jeg prøvde å lage dem som kjeks på en måte, bare legge det flatt utover og rute opp med pizzahjul - utrolig digg med jordbærsyltetøy og rømme på! :D
Åh, der sa du noe ;) Deilig med noe søtt altså. Tar dem med som kos på kveldsvakta. Godt å ha noe moms etter tørre knekkebrød :)
Hehe, jepp. Er utrolig hvor mye man egentlig kan variere på denne kuren! Nå er jeg riktignok en av de heldigere, for søtningsstoffer, melkeprodukter, lettbrus og slike vanlige partystoppere ser ikke ut til å ha noen særlig effekt for min del, og da kan man jo unne seg litt mer innimellom.. Men herlig, herlig! :rolleyes:
Så sodt! Hadde litt sjokolade på toppen etter at de var stekte. Min favoritt:)
Å jebaluba! Jeg elsker kokos og disse var bare himmelsk og farlig gode!:spisesnak
Sikkert deilig med smeltet 70-86 % sjokkis oppå, men nå måtte jeg gi meg før brettet var tomt... *kremt*
Forresten, holdt med 8 ss splenda her også - og gjerne mindre enn det!
Takk for en diggers oppskrift!
Lager dere dem veeeeldig små? Jeg fikk bare 18 stk ut av røra jeg. Ca en toppet ss pr stk.
Lager dere dem veeeeldig små? Jeg fikk bare 18 stk ut av røra jeg. Ca en toppet ss pr stk.
Jeg gjorde som deg og fikk også 18 stk. Passe store! :) Og så stekte jeg de kun i 6-7 minutter.
Jeg stekte dem nok litt lenger enn 10 min, for de ble ikke litt brune før det. Smakte på en og den var veldig god. Men kunne nok kanskje laget dem mindre, for det var mektig og nok å tygge på :)
Tenkte jeg skulle prøve ut denne oppskrifta...men om derer kun får 18 stk av oppskrifra, så blir det jo betydelig mere karber pr stk enn det som står i første innlegg.... Kanskje ikke så lurt å spise så mange da..ihvertfall om man er i ketose..hmm
Man orker uansett ikke mye av dette. Utrolig godt, men veeeldig mettende!:D
Ok:)
Men da må jeg kanskje prøve meg på dem i helga!!
Tenkte jeg skulle prøve ut denne oppskrifta...men om derer kun får 18 stk av oppskrifra, så blir det jo betydelig mere karber pr stk enn det som står i første innlegg.... Kanskje ikke så lurt å spise så mange da..ihvertfall om man er i ketose..hmm
Med 18 stk blir innholdet 1,75 g KH pr stykk. Og som flere andre omtaler kokostoppene; man klarer ikke mange før magen er mettet. ;)
Jeg har et brett stående i ovnen nå...veldig spent!!!! jeg fikk 17 av denne oppskrifta..så det er jo ikke så stor forskjell.
Det som er "farlig" er at jeg er alene, og kan fort finne på å spise opp alle sammen selv...vel og merke over noen dager, vil jeg tro:) hehe, så jeg har gardert meg med min bror som skal stikke innom å hente halvparten!!
Har den store teste-oppskrifte-dagen i dag..så når disse er ferdigstekte, så skal jeg lage foccacciaen:cool:
WOW!! Skikkelig gode!!!! Har spist 2 stk allerede...kunne sikkert spist en til..men jeg skal jo lage foccaccaien og i dag, så jeg må nok gi meg etter disse 2..
Jeg har prøvd å regne litt karber nå her.
Jeg har brukt kokosmasse fra Ica, inneholder 6,5 gr pr 100 gr, altså blir jo det 13 gram. Smør er vel ingenting? Egg er ca 0,6 ganget med 2 egg, er la oss runde opp til 2(for å ta litt i)
Det blir jo totalt 15 gram.
Jeg har dessverre ikke digital vekt,så jeg aner ikke hvor mye en ss Splenda veier..noen som vet?? Jeg brukte 8 ss nå..
Så, da er det 15 gram pluss Splenda...stemmer ikke det?? :confused:
sæterjenta
14-11-10, 13:44
Børster støv av denne...
De står i ovnen nå, så nå sitter vi alle og venter i spenning. Jeg brukte 4 ss sukrin og 4 ss splenda. Fikk 20 ganske store topper av røren.
Har akkurat satt første brett i ovnen nå:)
Er jo greit å lage til jul da slik at jeg har noen kaker i boksen jeg kan spise :D
Takker for oppskrift:)
Disse var verdt å lage ja de var gode men jeg klarer ikke spise mange av dem.!:)De ble søte ,hvis jeg lager dem igjen tror jeg nok at jeg tar mindre søtning i:)
Hvordan oppbevarer jeg disse fram til jul da ? Hvis de blir så gamle :rolleyes:
I en tett plastboks!:)
Jeg glemte noen igjen i en boks i skapet og de var like gode, om enn litt tørre, etter flere måneder!:p
I en tett plastboks!:)
Jeg glemte noen igjen i en boks i skapet og de var like gode, om enn litt tørre, etter flere måneder!:p
Tusen takk :) da skal jeg lage disse til jul
Nå har jeg bakt forskjellig lavkarbo ting til jul. Så tenkte jeg jeg skulle prøve denne, siden det såg kjapt gjort. Er egentlig ikke veldig glad i kokkosmakroner.
MEN disse var av de aller beste jeg har baket. :) Det at det var litt smør i gjorde de saftige og ikke tørre. Veldig bra. Skal lage en posjon til i dag, så jeg får fylt boksen.
Forskjellen jeg gjorde fra originalen var at jeg hadde 7 ss sukrinmelis og en 1/2 ts vaniljepulver. Det ble søtt nok.
Noen som har bakt disse med kokosmel? Jeg har ikke kokosmasse, og gidder ikke ut og handle. (Jeg er forkjøla og sturer)
Jeg tenker meg at kokosmel er så tørt og suger så mye væske, at det må mye, mye mindre oppi? Og det er bare 4 kh pr 100 g av det jeg har.
Nå har jeg nettopp laget en porsjon til jul. I likhet med flere andre så fikk jeg mindre antall kokostopper enn angitt i oppskriften. Jeg fikk 30 stk i en ok størrelse. :)
Veldig greit å ha litt fornuftige fristelser på lur i julen. Syns i alle fall de smakte veldig likt "vanlige" kokostopper. :p
Noen som har bakt disse med kokosmel? Jeg har ikke kokosmasse, og gidder ikke ut og handle. (Jeg er forkjøla og sturer)
Jeg tenker meg at kokosmel er så tørt og suger så mye væske, at det må mye, mye mindre oppi? Og det er bare 4 kh pr 100 g av det jeg har.
Er (nesten) helt sikker på at det ikke lar seg gjøre!
Poenget med kokostopper er jo nettopp kokosmassen!
Men kanskje du kan lage andre kaker med kokos- mel. Det ligger oppskrift på muffins (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=27932&highlight=muffins) her i hvert fall. Fant den!;)
Prøver disse igjen, etter å ha fått en misslykka med kun eggehvit og for mye kokosmasse.
Synes de ble så saftige i fjor, sikkert smøret.
Har ikke brukt splenda nå da, men 2 små ss tagatose og litt stevia, samt litt vaniljepulver.
Stekte de på 150 grad midt i ovnen ca. 12 min.
Har nå smakt, og disse er nydelige. Litt fyldigerer en hvis en blander kokosmasse med bare eggehvite.
Kanskje bruke litt cocosa i stede for smøret?
Bakte disse igår og de blei kjempe gode! Brukte bare sukrin og den ga nok litt kald ettersmak. Så neste gang blir det litt blanding av sukrin med noe annet.
Her har vi lørdagskosen, tenker jeg. Kanskje med tuppen dyppet i litt sukkerfri mørk sjokolade?
Her har vi lørdagskosen, tenker jeg. Kanskje med tuppen dyppet i litt sukkerfri mørk sjokolade?
Det blir sikker super godt.
halkatlala
16-09-13, 19:02
mixmaster går varm her uten at jeg får eggedosis. er det fordi jeg bruker nustevia som søtning?
kan jeg putte i de andre ingrediensene og få kokostopper selv om jeg ikke får til eggedosis?
halkatlala
16-09-13, 19:18
hmm- ble en slags ganske tynn eggedosis etterhvert, men den falt helt sammen da jeg rørte inn kokosmasse og smør. jeg lagde da topper og putta de i ovnen, så får det bli det det blir. prøve på nytt en annen dag med tagatesse som søtning :)
Laget en dobbelporsjon av disse idag. Enkel og grei oppskrift! Jeg liker veldig godt at hele egget brukes :) og ikke bare eggehvite. Jeg bruker foresten sukrin og tagatose som søtning
vBulletin® v3.7.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.