Jeg skal (forhåpentligvis) til London neste uke, og tenkte at de kanskje har bedre tilgjengelighet og pris på noen av de tingene som er kjekke å ha når man lever ketogent. Har for eksempel tenkt å se etter sukkerfri gele siden det er blitt så vanskelig å få tak i (og jeg syns at gelantin er noe herk...).
Hva annet bør jeg se etter? Stevia, er det lettere å få tak i der borte?
Tar gjerne i mot forslag!!!!!
arnakristin
20-04-10, 20:38
Hei,
Dette temaet er oppe med jevne mellomrom og ser du nederst på denne siden så finner du noen linker til andre tråder.
Mutter'n var nylig i England og jeg skal over til høsten så jeg har kopiert denne lista. Jeg har tidliger studert i England, så jeg kjøper fortsatt alle mine vitaminer på Holland&Barrett men på den tida hadde jeg jo ikke peiling på lavkarbo, derfor kopierte jeg denne lista.
ASDA butikken (kolonial kjede ala OBS etc)
ASDA Sugar Free Fruit Chews - søtet med Splenda og Maltitol. Knallgode fruktkarameller, smaker mer ekte og mye friskere enn Dietorelle sine - 0.1 gram karb pr karamell
ASDA Sugar Free Toffee - søtet med Splenda og Maltitol. Ååååååhh, dette er akkurat som smørbukk karameller !! *sukk* 0.15 gram karb pr karamell
- De har også atkins barer + shaker + andre low carb barer og shaker, har endel low carb godteri både eget merke og andre merker (knallgode karameller bl.a. og den "dajm"-aktige sjokoladen Lindberg selger på sin side):
Russel Stover - Toffee Squares med sjokoladetrekk - Akkurat som Dajm sjokolade, knallgode !!!! 0.5 gram karb pr stk. (halve størrelsen av Dajm)
Russel Stover - 2 pack, mint sjokolader. Smaker som After Eight, samme størrelse, men tjukkere mørk sjololade utenpå. Gode.
Russel Stover - 2 pack, pecan nøtt, karamell med sjokolade trekk. Også veldig gode
tesco - har eget merke "carb control" men det er mest ferskvarer + de har
atkins barer + shaker
waitrose - leste nettopp at de har begynt med "feeling ok" lavkarbo produkter (de finnes iallefall i Durham, men sjekk www.waitrose.com (http://www.waitrose.com/) for info om hvor de ligger).
boots - største utvalg i atkins varer, spesiellt de litt store Boots butikkene. Egne varer bl.a. peanøtter med sjokoladetrekk M&M 's (som M med forskjellige farger).
sainsburys og safeway - atkins barer og shaker
holland and barratt - atkins barer + shaker pluss andre low carb barer og shaker + en del helskostprodukter, nøtter, 85% skokolade. De har butikk i Gateshead som ikke er så langt fra ferja + inne i byen.
Stort sett alle medium/store matbutikker har "carb options" (pasta, suppe,
sauser etc) og de fleste mat butikkane har low carb varer i en egen
sektor/egen hylle.
Har ikke funnet tortillas i noen av dem ..... :o
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=16817
Ferskenbeinet
20-04-10, 21:57
cavalier sjokolader koster ca 16 kr i england, her koster de mellom 27-30... Så om du liker dem er det gjerne greit å få med seg?
Tusen takk for tips om hva jeg kan kjøpe, og om trådene nederst på sida...skal nok tråle dem ja :o)