View Full Version : Inn og ut av ketose


Frøken_Lisemor
06-04-11, 22:01
Hei. Ser at flere her skriver at de går ut av ketose og har problem med å komme inn i tilstanden igjen.
Er det noen spesiell grunn til dette bortsett fra karbohydratene ?

Er det slik at dersom jeg ved en eller annen årsak går ut av ketose, så har det sammenheng med at jeg har fått i meg for mye karbo, og dermed bare kan gå ned på karboinntaket igjen, og så går det 2-3 døgn så er jeg tilbake i ketose ?

Kanutten
06-04-11, 22:02
Jeg går inn og ut av ketose ganske ofte, men jeg har innsett at det å være i ketose gir ikke den samme virkningen som det gjorde første gangen.

Frøken_Lisemor
06-04-11, 22:11
Takk for tilbakemelding.
Jeg vet faktisk ikke om ketosen gir noe større vekttap for meg enn om jeg hadde brukt andre måter for å redusere vekten på (tidligere erfaringer), men det er enklere på denne måten føler jeg pga redusert sultfølelse. Og så jeg tror nok at det er lettere for meg å holde på ny vekt med å legge om livsstilen i forhold til mat med lavkarbo.

Den største bonusen som dette med lavkarbo og ketose har gitt meg er faktisk mye mer energi samt at kroppen føles generelt mye bedre enn før.