View Full Version : Skikkelig slapp


pysa
19-05-05, 14:54
Kan være forkjølelsen men jeg er utrolig slapp og trøtt og mistenker at jeg mangler et eller annet. Noen andre som har blitt slappe sånn ca 2 mnd inn i lav karbo diett.
Mulig jeg spiser for lite karbohydrater og får i for lite vitaminer av et eller annet slag...
Jeg er IKKE flink med kosttilskudd. Eneste jeg tar er 1 tab med multivitamin + 2 x omega3 kapsler om dagen.

Noen som har noen tips...før jeg sovner :o

Kristian
20-05-05, 05:03
Er det krom og magnesium i den multivitaminen?

Brygger du på en forkjølelse kan det være lurt å hive innpå noe C-vitamin sammen noen antioksidanter. Bær, kakao, rødvin eller råmelkstablett er gode antioksidanter.

pysa
20-05-05, 09:38
¨ja det er litt krom og magnesium... men kanskje det er for lite?

Nille
20-05-05, 18:53
For min del opplever jeg stooooor forskjell etter hva jeg spiser. Spiser jeg lavkarbo (20-40 karber) med masse grønnsaker og drikker mye vann (minst 2.5 liter pr dag)......da er jeg mye friskere enn når jeg spiser mye karber (40 +) og drikker lite vann. GRØNNSAKER er veldig viktig. :D

Men det kan jo godt hende du mangler noe. Den multivitaminen, er den fra super'n eller helsekosten ?? Vitaplex er IKKE bra. Solaray sin fra helsekosten er BRA ! Q10 hjelper også sies det. Eller rosenrot har de diskutert mye her inne.... søk på rosenrot, så finner du mye info !!

Lykke til videre ! :D