View Full Version : De fire første ukene - er jeg helt på trynet?


Jeiform
01-05-13, 11:12
Hei mine medsammensvorne :syklubb:

Kom til å diskutere ketogent kosthold og ketolyse med en kollega i går. Jeg kom med følgende påstand: De første fire ukene når man begynner på ketolyse skal man holde seg unna; alt som inneholder kunstig søtningsmiddel, div atkinsbarer, alkohol osv. Min kollega sa at det ikke var korrekt, at det i ketolyse ikke fantes en såkalt introduksjonsfase..

Så er jeg på trynet? :eek::rodme:

-J-

Gerd
01-05-13, 11:18
det er ingen induksjonfase på Ketolyse. Det er det Atkins-dietten som har :)

Men ja, det er anbefalt å holde seg unna alkohol de 4 første ukene på ketolyse, samt å holde seg unna kunstige ting, men heller spise mat :)

Har du lest boka? www.ketolyse.no

Carisma
01-05-13, 11:19
Begge har rett, men du har mest rett! :) man skal holde seg unna disse tingene til fettforbrenningen er ordentlig i gang, ca fire uker. Men det kalles ikke induksjon som på atkins.

Jeiform
01-05-13, 11:22
Ahh takk for svar..

Har ikke lest boka, det jeg kan om ketolyse har jeg plukket herifra :-) - men det vil si at jeg hadde rett da ( sett bort i fra ordet om introduksjonsfase) :heia::heia::heia::heia::heia::heia::heia::heia: