View Full Version : Tilbehør til pizza (trenger mer fett)


Tropicana
27-08-14, 04:24
Jeg har noe apetitt i det siste, så jeg har spist masse pizza. Bunnen er laget av egg, fiberhusk, sesamfrø og ost. Oppå har jeg kjøttdeig med litt tomatsaus + Ost og pepperoni. Vanligvis pleier jeg å være sjelden sulten, men etter at jeg begynte å spise for det meste pizza, har jeg vært mye mer sulten og lurer på om dette ikke er nok fett?

Evt hva kan jeg ha som tilbehør for å få i meg mer fett..? Bacon på pizzaen er jo en idè kanskje?

synsegulla
27-08-14, 07:48
Rømmedressing

Carisma
27-08-14, 08:15
Creme fraiche, parmaskinke og ruccola er veldig godt på, i stedet for tomatsaus! Evt kan du ha mer olje i bunnen og sausen.

Gabi
27-08-14, 22:20
Jeg lager pizzabunn av egg, majones, bakepulver, ost og fiberhusk. Litt mer fett gjennom majonesen.
Veldig godt å ha litt rømme (gjerne med litt søting oppi, jeg bruker noen dråper natreen) oppå pizzaen.

Supera
30-08-14, 13:31
Pesto på pizzaen! Eller oliven eller fetaost på pizzaen.

Eller som andre har foreslått: dressing. Er veldig glad i kald pestokrem. Rør pesto med ca lik mengde creme fraiche eller seterrømme. Og så er dressingen ferdig.

Ellers kan du ha en fet salat til pizzaen.