Er helt ny på denne lavkarbo fronten. Har holdt på i ca 4 uker nå og ser at cm forsvinner her og der, men vektnedgangen er det dårligere med 2 kg på 4 uker er vel ikke så mye å rope hurra for.... MEN det jeg egentlg lurte på er:
Er det allright å bruke vita hjertego' olje til matlaging
og vita hjertego smør til for eksempel baking etc? Det skal jo bestå av sunne kolesterolsenkende oljer?:confused:
Nei, du skal bruke ekte smør, evt olje. Vita Hjertego er et kjemisk fremstilt produkt.
http://paljabekk.blogspot.no/2013/03/vita-hjerteratt.html (http://paljabekk.blogspot.se/2013/03/vita-hjerteratt.html)
TrillTrall
06-11-14, 14:41
Jeg bruker meierismør, bremykt, rapsolje eller olivenolje. :) Kokosolje er også helt topp, men den er ikke flytende i romtemperatur da.
Vita-produktene holder jeg meg langt unna, det er så mye rart i dem. Jeg vil ha naturlige saker.
Tusen takk!!
Gikk rett i fella, sjekket karbohydratene og så tenkte jeg at dette var greit :S
TrillTrall
07-11-14, 11:24
Tusen takk!!
Gikk rett i fella, sjekket karbohydratene og så tenkte jeg at dette var greit :S
Du må se på hva det inneholder også. :) Jo renere - jo bedre! Akkurat oljen til Vita er vel ikke den verste, den består jo av solsikke-, raps- og olivenolje + et par vitaminer, men margarinet... Den ingredienslista burde skremme vettet av alle!
Solsikkeolje (28%), rapsolje (28%), vann, sheafett, skummet melk, kokosolje, salt, emulgator (mono- og diglyserider av fettsyrer, soyalecitin), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), surhetsregulerende middel (melkesyre), vitamin A og D, fargestoff (betakaroten), aroma.
Her er ingrediensene i meierismør:
Fløte, salt, melkesyrekultur, vitamin D (kolekalciferol)
Velg selv. :)