View Full Version : Citrocept/grapefruktkjerne-ekstrakt..........


Borealis
24-06-06, 23:37
Noen som har prøvd dette?
Erfaringer ønskes!:)

Mum 4 2
25-06-06, 04:28
Noen som har prøvd dette?
Erfaringer ønskes!:)

Den var effektiv til å jage bort min forkjølelse, men siden jeg tåler svært lite sitrus, så fikk jeg vabler på hele kroppen. Måtte derfor stoppe å ta, og forkjølelsen blomstret opp igjen.

Fedonisten
25-06-06, 08:55
Vet det brukes mye ved Candida-problematikk. Tar knekken på 'det meste' av bakterier i mage/tarm - også de gode bakteriene. Det er derfor viktig å bruke melkesyrebakterier parallellt og i etterkant for å bygge opp igjen tarmfloraen.

Olivenbladekstrakt sies å ha de samme egenskapene - bortsett fra at de ikke ødelegger normalflora i tarmen (knekker altså bare de dårlige bakteriene).

themonk
25-06-06, 19:59
Det skal visst virke bakteriedrepende. Selv har jeg ikke hatt noen gode erfaringer med det. Bruker heller olivenbladekstrakt. Prøv det hvis du gidder... men hvis du ikke merker noen forskjell etter første flaska er det like greit å slutte med det. Er litt oppskrytt.

Borealis
26-06-06, 00:14
:confused: Enn til bruk utvortes?