Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Mellommåltider (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=118)
-   -   CC-kos (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=18284)

Tess 19-03-08 17:58

CC-kos
 
Jeg er ikke spesielt glad i klumpene i CC.
Oppdaget i dag at hvis jeg moser den helt i mikseren, har i hvalnøtter og litt søtningsmiddel, så blir det jo kjempegodt. Kan sikkert prøve med alle slags smakstilsetninger.

supermom 20-03-08 09:02

Sv: CC-kos
 
Jeg elsker cc!!! :p
Jeg pleier å ha cc med litt bringebærsylt (når sommeren er her plukker jeg jordbær eller bringebær i hagen og har i uten sukker). Dette er kjempegodt!! (aner ikke hvor mye karbo...)

Zincite 20-03-08 09:12

Sv: CC-kos
 
:D har noen ganger brukt stavmikser, noen frosne bringebær og litt bourbon-vanilje, litt cc og en liten dæsj sukrin og sist gang hadde jeg litt kanel i også. Blir litt sånn halvsmelta is med bringebærsmak av det :D:D meg like :o
Som du sier Tess, går sikkert med mange forskjellige smaker - fantasien får råde ;) ikke alt jeg tester ut som blir like vellykka :eek: men noen ting blir jo riktig bra. Har frosne blåbær, i løpet av påsken kanskje tester ut med de? Ellers er jo blåbær og bringebær godt sammen.. :rolleyes: får kanskje sjekke karbinnhold der

Pearl 20-03-08 11:38

Sv: CC-kos
 
Cc ?

Zincite 20-03-08 12:19

Sv: CC-kos
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av Pearl (Innlegg 423051)
Cc ?

Jeg tenkte cottage cheese.. men begynte lure nå. Noen ganger hodet mitt tar snarveier i tolking av ting :o

Tess 20-03-08 18:03

Sv: CC-kos
 
Cottage cheese, ja :D

blåbær 22-03-08 22:20

Sv: CC-kos
 
Jeg elsker cc, men klarer det ikke med søtt! Jeg syns det beste er med litt hakkede nøtter oppi, men nå har jeg ikke nøtter i hus fordi jeg har litt vanskelig for å styre meg. Det var det med å spise bare litt da ...

Ellers syns jeg ikke cc var noe godt før, og jeg brukte litt tid til å venne meg til det. Skjønner ikke helt hvorfor jeg gadd det, for egentlig er jeg i mot å venne seg til å spise ting, dersom man ikke er helt sær og ikke liker noe. Jeg har så få ting jeg ikke liker at de tingene kan bare være! Men nå er jeg jo glad for at jeg vendte meg til å spise cc da! :)

luringen 23-03-08 12:57

Sv: CC-kos
 
CC med stravmixer og frosne bringebær= is!! nammmmm

trude.lutt 25-04-08 09:56

Sv: CC-kos
 
2 ss cc, et beger yogurt 0,0% blå bær og 5-6 mandler. Det er godt det!

luringen 25-04-08 14:35

Sv: CC-kos
 
min standard frokost deet..

Mosepjusk 25-04-08 23:40

Sv: CC-kos
 
Jeg har også finni meg en CC-frokost;

Litt CC
Litt valnøtter
Litt kokos
Litt kanel
Litt FunLight Bringebær

Er ikke helt fortrolig med CC-konsistensen enda, men det kommer seg :)

Minni 27-04-08 10:33

Sv: CC-kos
 
Hender jeg får lyst på risgrøt, da tar jeg litt cc og blander med kanel. Kjempegodt.

quebec 07-07-08 12:54

Sv: CC-kos
 
jeg har idag prøvd hva som skjer med cc og heistad sin bringebærgele sammen.

Mosepjusk 07-07-08 13:34

Sv: CC-kos
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av quebec (Innlegg 500534)
jeg har idag prøvd hva som skjer med cc og heistad sin bringebærgele sammen.

Venter på en oppdatering her :spent:

quebec 07-07-08 21:29

Sv: CC-kos
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av Mosepjusk (Innlegg 500571)
Venter på en oppdatering her :spent:

HEHEHE, det ble rart:p

Burde ikke brukt så mye vann, og så skulle jeg jo har piska litt kremfløte til.
såg for meg "rosa fromasjcreme"
Men det var godt, hev den i fryseren, men den gikk greit å spise sånn med stivnet gele m/cc. Var ikke så verst nei, men tror at den rosa drømmen min kan være MYE bedre, så jeg tenker at jeg tar en ny tur til butikken imorra og fikser fløte og en ny boks med cc :)

Mosepjusk 07-07-08 22:37

Sv: CC-kos
 
Jaja, jeg syns det var fint at du prøvde. Jeg er så dårlig på å teste ut sånna ting!

Sitat:

Opprinnelig lagt inn av quebec (Innlegg 500811)
Var ikke så verst nei, men tror at den rosa drømmen min kan være MYE bedre, så jeg tenker at jeg tar en ny tur til butikken imorra og fikser fløte og en ny boks med cc :)

Venter på en oppdatering her :spent: :D

quebec 08-07-08 23:20

Sv: CC-kos
 
herlighet, glemte å kjøpe cc og gele :)

får se om det blir noe i morra :)

Pearl 13-07-08 22:44

Sv: CC-kos
 
Nå ble jeg også nyskjerrig på oppdateringen.:o

quebec 13-07-08 23:01

Sv: CC-kos
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av Pearl (Innlegg 503304)
Nå ble jeg også nyskjerrig på oppdateringen.:o

uff ja, har ikkehatt ork til å lage den og i morra reiser jeg til bergen for en uke, kommer nok til å lage den til dagen til mammas 60 års dag, så jeg har jeg også noe å spise på :)

smilefjes 16-07-08 13:02

Sv: CC-kos
 
Jeg har nettopp spist trekvart boks med cc til lunsj... Hadde over noen hakkede friske jordbær og litt sukrin. Fyflatenoesåutroligdeilig!!! :sikle:

Ble litt i metteste laget for et mellommåltid, så festen er herved omdøpt til dagens lunsj isteden :smile:

Juve 05-05-09 09:22

Til de som sliter med å få i seg cc =)
 
Jeg har lenge slitt med å få i meg CC, brekker meg lett pga klumpene og sånn. Har liksom følt at jeg har spist tre måneder gammel melk. Men nå har jeg funnet frem til tre enkle oppskrifter som gjør at jeg faktisk synes det er kjempegodt, der jeg ikke merker at det er cottage cheese jeg faktisk spiser:

* Avocado med cottage cheese, pepper og reker:P
Kjempegod som frokost, og akkurat passe mettende. Tar bare en avokado og deler i to. I gropa etter steinen fyller jeg cottage cheese til randen, gjerne litt over også, peprer med litt nykverna pepper, og legger på masse reker. Hittil har jeg brukt reker i lake, og det fungerer som bare det. Hater egentlig reker i lake, og som sagt CC, og er ikke helt avocado-fan heller. Men sammen blir dette friskt og godt! Helt merkelig, men sant! Prøv det:P

* Cottage cheese, vaniljekesam og kanel
Prøvde først bare med cc og kanel, men det blei litt mye cc for meg. Så hadde vi litt vaniljekesam i kjøleskapet. Jeg hadde kanskje en spiseskje med cc og halvannen med vaniljekesam, og masse masse kanel (masse antioksidanter og øker fettforbrenningen). Ble veldig godt! Smakte litt som risengrynsgrøt:P Noe jeg har savna=)

* Cottagecheese med Nora blåbærsyltetøy uten tilsatt sukker=) Det her var det aller beste! Sikkert ikke en nyhet, men må bare presisere hvor godt det var. Tror syltetøyet nøytraliserer smaken på cc'en. Hadde ca 3 spiseskjeer med CC og to gode teskjeer med blåbærsyltetøy. Smakte faktisk skremmende likt piano rislunsj med blåbær:P

Edit: Er vel kanskje enda bedre å bruke heistad blåbærsyltetøy, da dette har mye færre karbohydrater. Ble omtrent like godt også=) Nora hadde tilsatt druekonsentrat i sitt syltetøy uten sukker, for å få det til å bli søtere.

whynn 05-05-09 17:09

Sv: CC-kos
 
jeg spiste CC med kanel og nøtter, noen rosiner og tørket kokkos i dag.. det også var godt. ;) vet ikke helt hvordan rosien og kokkos er iforhold te karbo men hadde så minimalt athåper det er lov hehe :)

helt ny i dette å prøver meg litt frem..

Juve 06-05-09 12:32

Sv: CC-kos
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av whynn (Innlegg 712601)
jeg spiste CC med kanel og nøtter, noen rosiner og tørket kokkos i dag.. det også var godt. ;) vet ikke helt hvordan rosien og kokkos er iforhold te karbo men hadde så minimalt athåper det er lov hehe :)

helt ny i dette å prøver meg litt frem..

Jeg tror ikke kokos er så veldig ille, men rosiner er jo omtrent bare karbohydrater (druesukker), som i tillegg har høy GI (gir rask blodsukkerstigning, som igjen er stimulerende for insulinnivået, som hindrer forbrenning av fett). Så ville ikke brukt for mye av det:P

danish 06-05-09 12:55

Sv: CC-kos
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av Juve (Innlegg 713303)
Jeg tror ikke kokos er så veldig ille, men rosiner er jo omtrent bare karbohydrater (druesukker), som i tillegg har høy GI (gir rask blodsukkerstigning, som igjen er stimulerende for insulinnivået, som hindrer forbrenning av fett). Så ville ikke brukt for mye av det:P

Dette er feil. Rosiner inneholder ca. 50/50 med druesukker og fruktose. Det er dessuten ikke gitt at høy GI medfører økt insulinnivå; se denne tråden, pluss denne korte artikkelen.

whynn 09-05-09 05:39

Sv: CC-kos
 
kansje greit og holde seg unna rosiner uansett da ;) takk for tipset iallefall ... var ikke snakk om mange heller forsåvidt...
trives så godt med maten i denne filosofien her jeg ..får lissom ikke skat det nok. savner nesten ingenting.:D

SunnhetMedSirrup 29-07-09 10:04

Sv: CC-kos
 
ta en ts ( rundt 0,5 gr ) av ren kakao ( finnes bare ren kakao , økologisk .. )

den lukter dritsterkt! den er ren kakao , ikke noe tilsatt.. pr 100 g 22g protein! 12 g karbo :(

men 0,5 gr gir skikkelig smak! må prøves :)

Mosepjusk 30-07-09 13:56

Sv: CC-kos
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av quebec (Innlegg 503314)
uff ja, har ikkehatt ork til å lage den og i morra reiser jeg til bergen for en uke, kommer nok til å lage den til dagen til mammas 60 års dag, så jeg har jeg også noe å spise på :)

Har du kommet hjem fra Bergen? :D
Kanskje mamman din har rukket å bli 61 år også, hehe!?
Kom over denna for noen dager siden:
http://www.vg.no/helse/artikkel.php?artid=563643

Dita 04-10-09 15:39

Sv: CC-kos
 
Cottage cheese, kanel, søtningsmiddel og mandler, NAM:D

miiriam 12-05-10 12:37

Sv: CC-kos
 
Masse godt! :)
Men når dere spiser CC til lunch, bruker dere hele boksen eller hvor mange gram bruker dere?

Kjetilsen 08-08-10 15:09

Sv: CC-kos
 
Jeg prøvde dette før første gang nå, hadde nesten en hel boks i kjøleskapet, så søtet jeg med litt stevia og hadde i litt kanel, og det er bare en ting å si; NAM!
Kunne ikke styre meg helt så resten av den boksen gikk rett ned :D

Kakemonster 09-09-10 13:11

Sv: CC-kos
 
CC, en dæsj fløte, en stor ts jordbærsyltetøy uten tilsatt sukker og noen mandler

Debz 10-09-10 23:01

Sv: CC-kos
 
Her er noen forkjellige måter at vi spiser cc i USA:

cc med hermetisk frukt (uten sukker) (for de som spiser frukt)
cc er kjempe godt med tomat skive oppå med salt.
Eller bare cc med salt - jeg foretrekker salt istedenfor søt på ....


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:39.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no