![]() |
hvor mange
Hvor mange måltider er det idielt å spise pr dag.. 3 eller 5?
Og når skal det siste måltidet senes inntas? (har hørt regelen ikke mat etter kl 18.00) Har jeg forstått det riktig at man kan bare spise 0,5 dl salat pr dag? blandet salat.. Grønnsaker kommer utenom ikke sant? I feel a little lost here...må ha allt inn med teskje desverre:( |
Heia !
Det ideelle antall måltider pr dag er det du føler deg mest komfortabel med. Men MINST 3 måltider er normen. Hva du kaller måltidene er opp til deg. Noen sier frokost, lunch og middag. Noen kaller det måltid 1,2,3 etc. Det kan noen ganger være greitt å ha mellom måltid (jeg kaller mine for "snack"). Du skal uansett aldri gå mer enn 6 timer uten å spise - det gjelder å holde forbrenningen i gang vettu !! Det med å spise etter kl 1800 er det også delte meninger om. Men har visst funnet ut at det ikke betyr noe for forbrenningen når man spiser, men man får dårligere søvn av å spise rett før leggetid. Skjønner ikke hvor du har 0.5 dl salat fra. har du målt hvor mye 0.5 dl er ?? Det er innmari lite !! Ikke et salatblad engang !! Det er uansett helt feil .... Her er utdrag fra http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=419 - Tillatte matvarer under induksjonen her i forumet: Salat grønnsaker Du kan spise 2,5-7,5 dl (230 - 340 gram) daglig av:
Andre grønnsaker Du kan spise 2,5dl (140-200 gram)daglig av disse grønnsakene om salat ikke overstiger 0,5 l. (230 gram). Følgende grønnsaker har litt høyere karbohydratinnhold enn salat grønnsakene:
Krydder Alt krydder etter smak, men kontroller at krydderet ikke er tilsatt sukker. Urter
Lykke til videre :) |
Sitat:
|
Sitat:
Takk for rettelsen Kristian...hehehe |
Min erfaring er at jeg bør/må spise oftere med lavkarbokosthold enn jeg har gjort før - uten at det siste behøver å bety så mye..eller rettere sagt veldig mye betyr det visst.:eek: For når jeg spiser sjeldnere så er det lettere å hive seg over noe en finner der og da...hos Narvesen eller et eller annet sted på min vei:eek:
Ofte, men riktig og sunt tror jeg er fint....skal vi si "Fem om dagen" :D |
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:41. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no