Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Ketolysekuren (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=110)
-   -   Stekefett (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=17480)

totitten 11-02-08 21:21

Stekefett
 
hvilket smør eller hvilken olje er best å steke i? Tenker da på den som tåler best høy temperatur uten å inneholde transfett... Noen som vet?

Iset 11-02-08 21:23

Sv: stekefett
 
Hvilket smør? Smør er smør, alt annet er margarin. ;) Meierismør eller setersmør, feks. Alt det står SMØR på. Eller kokosfett, det tåler også høye temperaturer. Olje bruker jeg svært sjelden siden jeg liker å steke på høy varme, men til asiatiske retter passer det jo bedre med olje (litt dårlig med smør i woken, synes jeg) og da bruker jeg rapsolje eller olivenolje. Sikkert dumt, men det er ikke ofte jeg gjør det.

Millsi 11-02-08 21:26

Sv: stekefett
 
Vanlig SMØR!! De det står smør på er goode. ekte setersmør.

Princez 11-02-08 22:17

Sv: Stekefett
 
Det som tåler aller mest varme, og som er best å steke i er klarnet smør. Dvs at man varmer opp smør på svak varme, og venter til det "gule" i smøret har falt til bunnen. Det klare fettet som ligger igjen på toppen kan du steke med.

Princez 11-02-08 22:29

Sv: Stekefett
 
Glemte å føye til at dette kalles ghee, og kan kjøpes i helsekostbutikker. :):)

energibunten 12-02-08 00:27

Sv: Stekefett
 
Cocosa (ikke den virgin, men den smaksløse med brun etikett) eller spekk (grisefett som fåes i butikken) kan du bruke til asiatiske retter ! De er jo kjent for å bruke nettopp spekk eller kokosfett.

Tuppen 12-02-08 07:22

Sv: Stekefett
 
foretrekker SMØR eller litt olje i wok som iset sier.... men som regel er det SMØR


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:36.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no