![]() |
Brokkolisuppe ("Monstermat")
Denne fikk navnet Monstersuppe pga. utseende da jeg serverte den til middag her en dag. Datteren min Eline synes det var litt morsomt med monstermat. Det er egentlig en ren brokkolisuppe inspirert av Gordon Ramsay. Den er veldig enkel, og utgangspuntet er egentlig bare brokkoli, vann og litt salt, men den er skikkelig god.
Til ca 2-3 porsjoner suppe trenger du: Ca. 4-500 gram fersk brokkoli Vann Salt Litt kvernet sort pepper Til serveringen: 1 boks med bogskinke Revet ost 1 boks med asparges i biter Kok opp et par liter vann med en teskje salt i. Skjær opp brokkolien i passe små bukketter, og hiv dem oppi det kokende vannet. La dette småkoke til kniven går passe lett gjennom brokkolien. Ta så brokkolien opp i en mixer, sammen med litt av vannet som den ble kokt i. Mos dette i mixeren, og spe på med "brokkolivannet" til man har en passe konsistens på suppen. Smak til med salt og pepper. Skjær opp bogskinken i små strimler, og stek den delvis sprøstekt. Legg littt revet ost nederst i suppebollen sammen med litt asparges, hell så den varme suppen opp bollen, og topp det hele med den stekte bogskinken. Voila....! Du har nå litt Monstermat. Velbekomme! Funker helt greit som et måltid, så og si uten karber :D http://www.tronenger.com/images/stor...ccolisuppe.jpg |
Sv: Brokkolisuppe ("Monstermat")
|
Sv: Brokkolisuppe ("Monstermat")
Hva man evt putter oppi for å "skape" et helt måltid kan være så mangt. Jeg ser for meg at jeg også kommer til å teste denne med litt stekt kylling oppi. Er jo bare å hive oppi det meste man liker....what's not to like :D
|
Sv: Brokkolisuppe ("Monstermat")
Perfekt studentmat jo! Brokkoli koster nesten ingenting (sånne poser i frysedisken), og med masse smør og kanskje bittelitt fløte metter den ekstra lenge :ja:
|
Sv: Brokkolisuppe ("Monstermat")
Denne suppa er kjempegod! Jeg har også rappet ideen fra Gordon Ramsey. Pleier å bytte ut saltet med litt buljongterning (kyllingbuljong el. grønnsaksbuljong). Også gjerne en liten dæsj fløte. Fløten ødelegger den flotte fargen litt da, men det gjør suppa litt "rundere".
|
Sv: Brokkolisuppe ("Monstermat")
Jeg er alltid på jakt etter gode suppeoppskrifter, så denne skal prøves ut ;)
|
Sv: Brokkolisuppe ("Monstermat")
Tusen takk for denne, den var super! Og ikke minst billig og enkel :)
|
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:36. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no