Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Lavkarbo generelt (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Fedon-snacks? (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=23031)

matitt 09-01-09 14:55

Fedon-snacks?
 
Nå har jeg gått over fra Atkins til Fedon, Atkins ble litt for "tøft" for meg :o På Atkins kunne jeg kose meg med ostechips og baconsvor, og sukkerfri sjokolade. Nå kan jeg ikke det, sukk. MEN, er det noe som har tips om Fedon-snacks? Synes de fleste tipsene jeg har sett er mere rettet mot ketolyse, dvs ofte med mye fett! Noen?

Carisma 09-01-09 15:00

Sv: Fedon-snacks?
 
Selv bruker jeg nøtter, avocado, noe frukt, bær og innimellom litt vaniljekesam.
Også kan du lage ostechips av lettost også.

matitt 09-01-09 15:17

Sv: Fedon-snacks?
 
Hehe, avocado? Tydelig at jeg har et annet syn på hva som smaker snacks, hihi. Men det er vel nettopp derfor jeg har blitt tjukk!! Lettost, sier du? Synes å huske at jeg brukte det ved en feiltagelse en gang, men den ville liksom ikke smelte? Men det er verdt et forsøk! Tusen takk for tips:)

Carisma 09-01-09 15:28

Sv: Fedon-snacks?
 
Nja, den smelter litt, men som chips så går det egentlig greit. kan virke litt tørt første gang, men er man desperat nok osv.. :D

Jeg syntes heller ikke avocado var snacks før, men sammen med litt spekeskinke funket den for å døyve suget. Og som guacamole!

luringen 10-01-09 00:22

Sv: Fedon-snacks?
 
mos cottage cheese i blender eller med stavmixer. oppi med litt frosne bær el heistad syltetøy
heistad gele og vanlijesaus
smoothies
krem med bær
ostekake

matitt 10-01-09 09:07

Sv: Fedon-snacks?
 
Luringen, er det Fedons ostekake du sikter til da? Finnes det en oppskrift?
Er det noen som vet om det er greit å spise litt sjokolade 86% ? Ett par ruter til kaffen, liksom... Eller vil dette bremse vektnedgangen altfor mye?


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:35.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no