Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Spørsmål og svar (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Hva kan jeg spise når jeg har karbosug? (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=24628)

gulrotklara 03-03-09 21:59

Hva kan jeg spise når jeg har karbosug?
 
Hva kan jeg spise når jeg virkelig får sug etter karbo?
Idag var lysten for stor etter noe med korn, så jeg spiste havregrynsgrøt med Splenda, melk, kanel og lett syltetøy... Det var så utrolig godt. Regnet ut at jeg ikke har spist det siden slutten av oktober, og jeg spiste mye havregrøt.
Vekten min går gradevis nedover, ca 1 kg mindre pr. uke. Det er tydelig at å kutte ut det meste av karbo funker. :)
Håper ikke min utskeielse idag spolerer denne uken.

Skautrollet 03-03-09 23:56

Sv: Hva kan jeg spise når jeg har karbosug?
 
Gjort er gjort og spist er spist klara;) Og skal man sprekke en sjelden gang er det bedre med havregryn enn med brus og snop. Vektnedgangen din er jo kjempefin, men neste gang du blir karbosulten prøv å drikke et glass vann og gjør noe gøy!

Goggen 04-03-09 07:16

Sv: Hva kan jeg spise når jeg har karbosug?
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av gulrotklara (Innlegg 668734)
Hva kan jeg spise når jeg virkelig får sug etter karbo?

Det essensielle er å stålsette seg og sakte men sikkert komme bort fra sukkersuget. Det er ikke enkelt bare så det er sagt. Forskere mener at sukker er mer avhengighetsskapende enn amfetamin. Og det sier jo litt. Et stoff som jo er forbudt å bruke om det ikke er foreskrevet av lege. Sukker er dessverre tilgjengelig nær sagt overalt.

Sukkersug er verre enn røykesug. Jeg har førsøkt begge. Det verste røykesuget avtar etter ei uke. Sukkersuget tar mange måneder.

Det som er ei trøst, er at det sakte men sikkert vil avta. Men man må se på det som å fjerne abstinenser fra et narkotikum. Vi er sukkermisbrukere. Og vi kjenner en veldig stimulans ved å trykke i oss sukker. Det er helt vanlig å belønne både seg selv og andre med sukker. Og mange møter motgsng med sukker.

I tillegg til sukker, er det mye fett i samme setting. Sjokolade er mye fett. Chips er mye fett. Osv osv.

Det som er enda vanskeligere er jo omverdenens evne til å fortelle oss at man ikke kan leve uten sukker. Hjernen trenger det jo! Det er ikke sant, kroppen ordner det den trenger fra proteiner. Vi trenger ikke sukker. Og vi trenger ikke alkohol. Og hva øker mest i den vestlige verden?

Husk at vi er oppvokst med velmenende foreldre som har puttet i oss poteter, brød og frukt ut fra teorien om at det er veldig sunt. Lite visste de om at de gjorde oss til karbo-avhengige tjukkaser.

Staten er faktisk skyldig i de rådene som blir gitt. Den store feilen er jo å anbefale et kosthold som skal passe for alle. Det er vi beviset på at ikke virker.

Hold ut! Det blir bedre!

gulrotklara 09-03-09 10:07

Sv: Hva kan jeg spise når jeg har karbosug?
 
Tusen takk for gode råd og tips. :)
Neste gang tar jeg med et stort glass vann.


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:58.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no