![]() |
Mix Choc
Har vært på kino i dag. Samboer kjøpte smil, og jeg kjøpte en Mix Choc. Har ikke sett den noe sted før. Men det står 0% sukker. Bak står det 63 gram karber, hvorav 4 gram sukker og 33 gram polialkoholer.
Det jeg lurer på er om dette er noe vi kan spise? Jeg skjønner at d ikke er lurt å spise den ofte. Men jeg menr ved kinobesøk, eller som lørdagsgodis en gang i mellom. Er nemlig inge godtegris. Men en sjelden gang, som ved kinobesøk er d jo kos å kunne spise noe ;) |
Sv: Mix Choc
Er bare de 33 karbene fra sukkeralkoholene du kan trekke fra, så da blir det over 30 karber pr 100g. Vet ikk ehvor stor den sjokkisen er, men det finnes mange andre med myyyyye mindre karber.
Mem, mange blir veeeeeldig dårlige i magen av disse alkoholene!:eek: |
Sv: Mix Choc
Selv om den er sukkerfri, er den ikke lavkarbo, pga kjeksen. Inneholde masse mel!
|
Sv: Mix Choc
Da skal jeg ikke gå i den fella en gang til!! :mad:
Den veide 30 gram, så m 30 gram karber i 100 gram, ble d ikke SÅ ille. Var ikke mye karber i kosten i går, heldigvis. Jeg får nok ta en tur til helsekosten å ha litt "kinosjokolade" liggende ;) |
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:40. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no