![]() |
Speltbrød fra Godt brød
Gikk forbi Godt Brød i dag, og på utsiden stod det et skilt: Speltbrød med hirse, uten gjær! Eller noe sånt :høh:, har ikke så god hukommelse!
Er det noen av dere som har prøvd dette brødet? Eller kjenner til karb innhold?! E. |
Sitat:
Er ganske sikker på at det ikke er lavkarbo, ElinGH! Sunnere enn kneipp og sånt men... Marianne |
Sitat:
Er det et bakeri så SKAL de kunne vise/fortelle deg hva brødet inneholder. Gå innom og forhør deg du. Kan fortelle deg at jeg så innholdsfortegnelsen på Lindbergbrød her om dagen .. var ikke spesielt imponert over det heller. Ingers Rugbrød like så. Men som Marianne sier ... det er bedre enn vanlig kneip. |
Sitat:
E. |
Kjempelurt ElinGH! :ja:
|
ingers rugbrød...?
kan ikke si at jeg har satt meg nøye inn i hva det inneholder, men det er da masse riktig mel og korn i ingers? (ihvertfall det man baker selv... vet jo ikke om bakerier har forandret litt på oppskriften...)
hva er isåfall bra å spise på lavkarb? når skal jo ikke jeg spise noe sånnt noe før en stund ute i fase to.. men greit å være forberedt.. :p klem Aline |
Sitat:
|
du har et poeng!
men til brød å være.. er det ganske ok, eller finnes det bedre alternativer? speltbrød f.eks? |
Sitat:
Oppskriften jeg har: Sitat:
Sitat:
1,5 kg hvete, 200 kg rug... :nei: ikke et rugbrød Men for all del, det er et godt brød.... |
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:27. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no