![]() |
Oppskrift på rødvinsaus og hjortestek
Noen som har oppskrift på lavkarbovennlig rødvinsaus?
EDIT: Jeg fant, jeg fant! :) Her: http://www.matoppskrift.no/sider/oppskrift9974.asp |
Sv: Oppskrift på rødvinsaus søkes!
Hvis du klarer å begrense deg til en/en og en halv dl saus per porsjon, så synes jeg sjysaus fra pose er helt ok som basis for en mengde sauser. Bare ha oppi fløte eller rødvin eller det du vil (begrens vannmengden tilsvarende). Det er lettvint, godt og få karber (2,5 gram i en hel desiliter).
|
Sv: Oppskrift på rødvinsaus søkes!
Jeg tror nok du kan hive en klunk rødvin oppi en av disse sausene. http://forum.lavkarbo.no/showthread....highlight=saus
|
Sv: Oppskrift på rødvinsaus søkes!
Takk for svar. :) Posesauser kan være gode, men de kan ikke måle seg med ekte rødvinsaus laget fra bunnen av, med kraft/sjy, rødvin, rødvinseddik osv.
Men det blir muligens for mange karbs? |
Sv: Oppskrift på rødvinsaus søkes!
Det kommer vel an på ha du bruker for å jevne sausen. Noen syns johannesbrødkjernemel funker greit, eller man kan f.eks bruke egg og fløte.
|
Sv: Oppskrift på rødvinsaus søkes!
Ah, never mind. :) Jeg fant oppskriften jeg var på utkikk etter. Denne har jeg nemlig testet før, og den er aldeles fantastisk!
Legger inn linken her, i tilfelle noen andre også skulle være intressert. Det er en oppskrift på hjortestek med rødvinsaus. Kan sikkert lages med annet type kjøtt også. 5 g karbohydrater pr posjon, i følge nettsiden. http://www.matoppskrift.no/sider/oppskrift9974.asp |
Sv: Oppskrift på rødvinsaus søkes!
Legger inn en oppskrift på en rødvinssaus til. Hentet fra en svensk LCHF blogg. FettBraMat
|
Sv: Oppskrift på rødvinsaus søkes!
Takk. :) Den så herlig ut!
|
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:06. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no