![]() |
Fiskemiddag - hjelp!!
Er det noen som har en veldig god oppskrift på fiskemiddag som dere vil dele?? Er egentlig ikke glad i fisk, eller andre ting fra havet, i det hele tatt, men skulle gjerne hatt en middag en gang i blant som inneholdt fisk....:o Det må være fisk som ikke smaker så veldig fisk, som steinbit f.eks. Og ikke rød fisk fordi noen andre i familien ikke kan spise det. Kravstor...:eek:
Skulle absolutt hatt noe mer å variere med enn bare kjøtt... Tar imot alle tips med stor takk!!! :):hjelp: |
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Hvis du deler opp en masse grønnsaker (feks brokkoli, squash, paprika, løk, sopp), pluss fisken, har det i en langpanne og har over en god olje, salt, pepper og steker det på 200 grader i minst 30 min. får du en god middag. Syns du ikke steinbit smaker fisk? Syns den smaker kjempefisk jeg da men. ;) Du kan jo ta pangasius feks, en billig fisk de har i disken på coopkjedene, den syns jeg smaker lite fisk, den er litt søt i smaken. Ellers er det greit å marinere fisk, da blir ofte smaken annerledes.
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Takk for tips, Imp:) Synes ikke steinbit har så veldig intens smak nei, men fisk smaker det, hehe. God ide med marinering:) Hva slags marinade er godt til fisk da? Helt "grønn" når det gjelder fisk jeg...:o Flere tips mottas med takk!;)
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Bacalao? (eller hvordan det nå skrives)
Det fins en variant av den her inne som jeg synes er veldig god.. |
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Og som du sier, smaker ikke "veldig fisk" :)
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Kjøp kveite i skiver (ofte på tilbud), la den trekke i vann tilsatt laurbærblad og server med agurksalat og rømme. Både laks og kveite kan tilberedes på den måten og det smaker himmelsk. :)
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Vann ut tørrfisk og wok den sammen med grønnsaker, nyydelig!
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Sitat:
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Sprøstek seifilee i tynne skiver, blank løk og hell over rømme! Nyyyt :sikle: :sikle:
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Skjær uansett fiskeslag i tynne strimler, legg dem i olje tilsatt salt. La trekke et par timer. Pisk sammen egg og litt JBK, ha oppi chili og hvitløk. Sil olja av fisken. Vend alle fiskestrimlene i eggblandinga. Varm opp mye rapsolje i ei stekepanne, ha en og en strimle oppi slik at de blir godt stekt og ikke henger fast i hverandre. :sikle: sikle:
Vend gjerne i strø laget av knust baconsvor før steikinga. |
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Tusen takk for svar!:) Noe av dette må prøves;)
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Sitat:
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Stek sei er ganske godt!
|
Sv: Fiskemiddag - hjelp!!
Sitat:
|
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:06. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no