Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Middag (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Abbes gratinerte grønnsaker (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=28109)

Abbe 10-09-09 19:10

Abbes gratinerte grønnsaker
 
Denne ble så utrolig god at jeg må legge den inn!

Finn frem passe mengde brokkoli og blomkål (ca like mye av hver) og hakk i passe små biter. Til meg bruker jeg 2-3 gode buketter av hver.
Ha blomkål og brokkoli i et ildfast fat. Bruk så 1/2 pakke av Tines kremoster som du skjærer i "skiver" og legger oppå grønnsakene. Over der igjen legger du en passe skive smør (25-50g blir bra).

Bland så 1 ss fløte, 1 ss creme fresh, 1 egg og 1/4 ts buljong og visp raskt sammen. Dette helles over grønnsaker og ost. Rasp opp en god ost til ostelokk og legg det på.

Stekes i stekeovn på rundt 200grader i minst 30 min (gjør ikke noe om det blir litt lengre, i dag sto min i 45min). Ta ut og la hvile litt til det ikke koker og bobler oppi fatet.

Serveres med kjøtt, i dag hadde jeg lammekoteletter til og ble god og mett av halve fatet med gratinerte grønnsaker.

Cornelia 26-01-10 08:44

Sv: Abbes gratinerte grønnsaker
 
Åh , denne burde jeg ha laget før for den var supergod!
Lagde den igår, brukte Philalelphia (herregud hvordan skriver man det...!) isteden for Tine. Anbefales!


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:57.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no