Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Mer enn 30 kg overvekt (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Terapi? (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=28392)

Mentora 23-09-09 18:46

Terapi?
 
Er det noen som kunne tenke seg å gå i gruppeterapi?

Gruppeterapi har god effekt og er godt dokumentert.

Jeg har tenkt å starte en gruppe for de som sliter med overvekt, og har erfaring med lavkarbo dietter og hvordan kroppen fungerer i forhold til vektreduksjon. Ta kontakt om dette er interessant.

Og jeg kunne godt tenke meg å diskutere gruppeterapi og vektreduksjon her.

Hilsen Mentora

vaskeklut 23-09-09 19:08

Sv: Terapi?
 
Jeg vil faktisk gå så langt i å påstå at vi faktisk driver med gruppeterapi her jeg. Vi diskuterer alt som kommer oss viktig, og der hører vektreduksjon med. Du kan jo følge med på skravletråden, der støtter vi, gråter, smiler, ler og ja, skravler vi!

Men absolutt, det burde vært muligheter for grupper utenfor det store internettet. Også for lavkarbo.

malleleo 23-09-09 20:20

Sv: Terapi?
 
høres interessant ut! ogjeg er enig i at disse sidene hjelper masse!

men d bør ikke være for tungvindt og for ofte da mange har travle liv!;)
jeg bor jo på stjørdal 30 min unna trdheim..

vaskeklut 23-09-09 20:40

Sv: Terapi?
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av malleleo (Innlegg 773854)
høres interessant ut! ogjeg er enig i at disse sidene hjelper masse!

men d bør ikke være for tungvindt og for ofte da mange har travle liv!;)
jeg bor jo på stjørdal 30 min unna trdheim..

Enig med det der. Jeg er mye opptatt med skole og jobb, derfor syns jeg forumet og skravletråden vår er helt fantastisk. Jeg kan legge inn et svar og se over andres svar når det passer meg og mitt tidsskjema. I tillegg er jeg en av de som ikke er begeistra for å sitte i ring og pjatte om ting som angår meg og mitt. Internet is my thing! Her kan jeg logge inn/ut når det passer meg, og jeg MÅ ikke høre på noen om jeg ikke vil det. Men sånn er nå jeg :P

Dessuten.. Vi er fra alle kanter av landet her inne, ikke fra en plass..

Men Mentora, du kunne kanskje se om du ikke får til å starte opp en sånn gruppe i nærmiljøet? Nå har jeg ikke fått med meg hvor du er fra. Du kan jo høre med oreningen kostreform ved overvekt og sukkersykdommer (KOS) om de har et lokallag der du bor, og om de har sånne gruppemøter? Om ikke kan du jo starte ett! Lokallag er kjekke å ha.

Trolljenta 23-09-09 21:31

Sv: Terapi?
 
Kunne sikkert vært interessant det, om det var i Bergen og gratis.


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:55.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no