Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Spørsmål om matvarer og oppskrifter (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Grønnsaker ... (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=30059)

Sina 04-01-10 22:33

Grønnsaker ...
 
Sist jeg gikk på Ketolyse spiste vi MASSE broccoli og blomkål som en erstatning for ris og potet.
Hvilken andre grønnsak er det lov å spise på ketolyse?
Hva bør man ikke spise ?

Charlott 04-01-10 22:58

Sv: Grønnsaker.....
 
Om du har lest boka står det der :) Har du ikke boka vil jeg på det varmeste anbefale deg å event låne den på biblioteket. Som en tommelfingerregel er det alle grønnsaker som vokser over jorda minus mais. Løk kan man bruke, men i litt mer begrensede mengder :)

Grønnsakene her er de samme som man kan bruke på Ketolysekuren .. http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=419

Torkil 05-01-10 07:51

Sv: Grønnsaker.....
 
:)Hei
Et godt alternativ til blomkål og brokoli er stekte grønnsaker ( da får man også ekstra fett)
Bruk noe av følgende:
paprika, aubergina, squash, asparges, sopp, litt løk, chili, litt vårløk, og selvfølgelig brokoli og blomkål.
Se også ertestuingerstatning og potetmoserstatning.

Vennlig Hilsen
Torkil:)

BlirFjong 05-01-10 08:09

Sv: Grønnsaker.....
 
I tillegg til brokkoli og blomkål bruker vi mye paprika, sopp, asparges og squash. Squash er en fantastisk grønnsak som jeg har begynt å bruke MYE etter jeg startet på Ketolysekuren! Den er feks genial som erstatning til pasta i feks lasagne, oppskriften kan du finne her inne.. Vi har den lasagnen flere ganger i måneden, den er dritgod og mye bedre enn vanlig lasagne :)

Ellers har jeg dilla på smørdampede asparges, nam nam :)

Spiser også litt salat som tilbehør til middagen de dagene jeg er lei brokkoli/blomkål. Bruker da oljedressing på og har gjerne fetaost i salaten.

Variasjonsmulighetene er mange selv om brokkoli og blomkål ofte er den letteste utveien :)

Torkil 05-01-10 11:33

Sv: Grønnsaker ...
 
Hei
Med risiko for å avsløre manglende evner til å søke rundt i forumet, ber jeg om en link til lasagne. Fikk lyst på det.
MVH
Torkil

Charlott 05-01-10 12:03

Sv: Grønnsaker ...
 
http://forum.lavkarbo.no/showthread....hlight=lasagne
http://forum.lavkarbo.no/showthread....hlight=lasagne
http://forum.lavkarbo.no/showthread....hlight=lasagne
http://forum.lavkarbo.no/showthread....hlight=lasagne

Her har du noen å velge mellom, håper du finner en som faller i smak! :)

Fleskesilje 05-01-10 12:26

Sv: Grønnsaker ...
 
Kan man spise kål? :D

Charlott 05-01-10 12:30

Sv: Grønnsaker ...
 
Tenker du på vanlig hodekål? Den kan brukes, 5.2 karber pr 100 gram.

BlirFjong 05-01-10 14:43

Sv: Grønnsaker ...
 
Jeg bruker den som er i første linken, smatt smatt! Den er gød.. spes om man unner seg litt hvitløk oppi ;)

Bixen 05-01-10 16:21

Sv: Grønnsaker ...
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av Torkil (Innlegg 811096)
Hei
Med risiko for å avsløre manglende evner til å søke rundt i forumet, ber jeg om en link til lasagne. Fikk lyst på det.
MVH
Torkil

Tar meg den frihet å anbefale denne kyllinglasagnen min:
http://forum.lavkarbo.no/showthread....214#post811214

Sina 05-01-10 18:40

Sv: Grønnsaker ...
 
Hei!
Takk for svar og gode tips
Har boka og leste den flere ganger for et par år siden. Var bare litt tom og umotivert i går. Føles litt bedre i dag. Nu ligger boka på bordet og skal leses i til kvelden.

søt uten sukker 05-01-10 18:50

Sv: Grønnsaker ...
 
Tips: liker egentlig ikke blomkål og brokkoli, men som grateng er det faktisk ganske godt. Får kjøpt den ferdig i pose i frysedisken, ellers lages den raskt med fløtesaus. Utrolig god variasjon er litt tikka krydder eller karri..Nam!!

Lillevoff 06-01-10 10:07

Sv: Grønnsaker ...
 
Jeg slår også et slag for jukselasagne! Hvis du blander litt creme fraiche inn sammen med de knuste tomatene, så får du en litt mer syrlig variant. Nam!

Vimpane 06-01-10 19:57

Sv: Grønnsaker ...
 
masse gode oppskrifter...mmmmmmm:)


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:03.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no