![]() |
Løksuppe
Finner ingen oppskrifter på løksuppe her.. Er dette noe man ikke kan spise på lavkarbo?
|
Sv: Løksuppe
Ikke alle kan, kommer vel litt an på filosofi. Løk har i følge matvareguiden.no 5,7 gram karbohydrater per 100 gram, så det burde jo gå an for noen hvertfall. Men det er jo veldig mye løk i en slik suppe.
|
Sv: Løksuppe
Jeg lager ofte løksuppe.. Jeg er suppoman.. Jeg (mye jeg her) surrer løken i smør til den er gylden. Deretter koker jeg den i matfløte(?!) til hele greia er ganske tykk. Sper deretter ut med vann til passe tykkelse.. Heller litt av suppa i en ildfast dyp form, stør på ost og gratinerer den i oven. Siden jeg har fløte i blir det ikke helt riktig løksuppe, men den er mer kremet og knallgod!
|
Sv: Løksuppe
Sitat:
|
Sv: Løksuppe
Hørtes godt ut, Kanutten! :sikle: Hva slags ost er best å bruke? Og hvordan blir osten når man steker den sammen med suppen?
|
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:49. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no