Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Spørsmål om matvarer og oppskrifter (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Polyolen? (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=31913)

Tvilling82 12-03-10 18:19

Polyolen?
 
Er helt ny hva gjelder lavkarbo... Og klarte ikke å la være godishylla da jeg var i Sverige i ettermiddag...
Men fant noen poser fra deBron hvor det står bakpå den vanlige infoen om næringsinnehold. Men under sto det Carbs info: Carbs 72,7 minus Polyolen 72,5 Nett carbs 0,2 gram.
Hva betyr dette? Er dette "lovlig" godis?
Hva er Polyolen?

arnakristin 12-03-10 20:11

Sv: Polyolen?
 
Hei,
Polyolen er vel det vi kaller sukkeralkoholer og de kan du trekke i fra, så det er net carbs du skal telle. Så det er "lovlig" godis, men husk at enkelte ikke tåler kunstig søtningsmidler så godt resultatet kan være alt fra litt mageknip til diare.
Husk at søtningsmidler kan trigge søtsuget i tillegg er det en av de berømte partystopperne, dvs det kan hindre vektnedgang.

low karb/high protein 19-03-10 00:02

Sv: Polyolen?
 
husk også at er flere sukkeralkoholer som påvirker blodsukkeret ditt. Flere opplyser om at en kan trekke fra sukkeralkoholer... det er en sannhet med modifikasjoner. Flere av disse gir reell blodsukkerstigning og taes opp på lik linje med karbohydrater.


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:34.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no