Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Generell diskusjon (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Fett på kjøkkenet (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=33537)

Namba 11-05-10 15:02

Fett på kjøkkenet
 
Jeg trives godt på ketolyse, men yaiks så fettete kjøkkenet blir. :( Den keramiske toppen må renses oftere enn før merker jeg, for den blir ikke ren av å bare vaskes med zalo. Det er litt ekkelt med alt fettet som spruter utover.

Lillemy71 11-05-10 15:25

Sv: Fett på kjøkkenet :-S
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av Namba (Innlegg 875234)
Jeg trives godt på ketolyse, men yaiks så fettete kjøkkenet blir. :( Den keramiske toppen må renses oftere enn før merker jeg, for den blir ikke ren av å bare vaskes med zalo. Det er litt ekkelt med alt fettet som spruter utover.

enig med du i det ja:p Jeg skrubber og vasker på det kjøkkene hele veien og golvet er jo konstant seigt :eek: Tror jeg skal begynne å bake mer i ovnen en å pannesteike, også heller tømme litt fett over etterpå :D

loone 11-05-10 17:13

Sv: Fett på kjøkkenet :-S
 
Pleier å blande smør med olje når jeg steiker, spruter mye, mye mindre!:D
Har også et "stekehåndkle" som jeg legger på gulvet før jeg starter, da slipper man fettgulv:)

Greddy 12-05-10 23:10

Sv: Fett på kjøkkenet
 
Når jeg steker mat, pleier jeg å bruke sånn steke lokk, en sånn lokk med sil, som gjør at du ikke dampkoker maten på pannen.
http://bildebank.jernia.no/webshop/00248241.jpg
lokket hindrer at all fett sprutingen fyker overalt på komfyren. Jeg pleier også ha en våt klut ved siden av slik jeg kan tørke av fettet av mens den ennå er flytende, de gangene jeg må snu kjøttet.

Namba 12-05-10 23:20

Sv: Fett på kjøkkenet
 
Jeg bruker også ofte et sånt sprute"lokk", men det passer ikke 100 % på stekepanna så det spruter en del likevel.

Greddy 12-05-10 23:43

Sv: Fett på kjøkkenet
 
Vel, lokket må være større enn pannen, slik at lokket dekker hele pannen :P
Gjør ingenting om lokket er for stor for pannen og sitter litt ut fra kanten. Jeg skjønner at det spruter over, hvis lokket er mindre enn pannen.

ada-emilie 12-05-10 23:52

Sv: Fett på kjøkkenet
 
Må ikke steke i så mye fett. Kan tilsette etterpå.

Lois Lane 17-05-10 20:12

Sv: Fett på kjøkkenet
 
Min svigermor steiker bacon i mikroen... Blir sprøtt og godt. Ekkelt med en mikro full i fett da, men det bli jo kun fett inn i den, og ikke ut over alt.
Koteletter og diverse, går i ovnen om vi ikke griller.

Jeg bruker kun jif skurekrem når jeg vasker benkene og den kiramiske toppen, for da går det MYE kjappere å vaske synst jeg. Risten til ventilatoren, får seg en dusj med avfetter for bil, og vips er det nett som ny =)


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:34.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no