![]() |
GI-tabell sukkeralkoholer
Her er en tabell over GI for sukkeralkoholer. Den er hentet fra et amerikansk forum for diabetikere. Det er også verdt å lese artikkelen hvis sukkeralkoholer er en del av den daglige kosten og du ikke går ned i vekt.
http://www.mendosa.com/netcarbs.htm Polyol GI (glucose=100) Maltitol syrup (intermediate) 53 Maltitol syrup (regular) 52 Maltitol syrup (high) 48 Polyglycitol (hydrogenated starch hydrolysate) 39 Maltitol syrup (high-polymer) 36 Maltitol 36 Xylitol 13 Isomalt 9 Sorbitol 9 Lactitol 6 Erythritol 0 Mannitol 0 |
Takk. Denne var nyttig Sandrine:)
|
Jeg satt akkurat å søkte på internett om sukker, for finne ut hvilken type som var best!!!!:D
|
Den var lur :) Men jeg skummet over et innlegg en gang, tror det var angående ketolyse kuren, at man skulle unngå sorbitol... Det har jo lav GI ser jeg jo. Har det likevel mer påvirkning på vektnedgangen enn andre søtningsstoffer?
|
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:05. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no