![]() |
Trening og lavkarbo
Hei!
Jeg skal sykle 3 lange ritt i år, 1)212km, 2)190km og til slutt Tr.heim - Oslo 560km! jeg startet med lavlkarbo i starten av mars mnd i år, og frem til nå har det gått kjempefint. men jeg har ikke syklet lenger enn 3timer/70km. jeg er usikker på hva jeg bør spise ift å klare å gjennomføre flere timer på sykkelen? Jeg har jo lært tidligere at man skal spise karbohydrater for å kunne forbrenne fett, og at fettforbrenning alene ikke er godt nok med høy intensitet over lang tid. vi regner med å sykle på 19 timer(tr.heim-oslo) noen som har tips om hva jeg bør gjøre? Nervøs for å gå på en smell halveis:( |
Sv: Trening og lavkarbo
Send en pm til BitTorres feks!
Han kan masse om trening etc i ketose!:) |
Sv: Trening og lavkarbo
Jeg sier bare: WOW!
Jeg skjønner ikke at noen klarer å sitte 19 timer på sykkelen jeg... Flink! |
Sv: Trening og lavkarbo
takk:)
hvordan sender man private meldinger? er helt ny her inne |
Sv: Trening og lavkarbo
Sitat:
Da velger du Send en privat melding til BitTorres! |
Sv: Trening og lavkarbo
Hei,
Anbefaler deg å lese alle innlegg av brukernavn: Pål, han har skrevet hovedfagsoppgave om temaet trening i ketose. Pål’s blogg http://ramblingsofacarnivore.blogspot.com Edit: Glemte i forbifarten at Pål også skriver noen innlegg på norsk her, http://paljabekk.blogspot.com/ |
Sv: Trening og lavkarbo
tusen takk for god hjelp og interessente artikler...det eneste jeg mangler svar på nå er hvordan kroppen vil reagere på å sykle i 19 timer i strekk på lav karbo:)?
|
Sv: Trening og lavkarbo
Kanskje skiskytter (olympisk vinner) Bjørn Ferrys bok kan gi deg noen svar? ICEnettet er elendig her i dag, så å finne den på nett må du gjøre sjøl ;)
Han spiser lavkarbo og trener mer en gjennomsnittet ;) |
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:31. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no