Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Nyheter / media (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Innlegg om "under5" kampanjen (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=43922)

janmesi 11-05-11 11:39

Innlegg om "under5" kampanjen
 
Hei folkens
Jeg har skrevet et lengre innlegg på vår hjemmeside om kampanjen "under5". Ingen har til nå villet fortelle hvem som står bak og betaler for å skremme folk til å teste sitt kolesterol på nærmeste Boots-apotek.

Muntlig, i følge en i markedsavdelingen til Elixia, så er det Mills og Vita hjertego som betaler for annonsene.

Nasjonalforeningen for folkehelsen nektet å opplyse om hvem som stod bak kampanjen og hvem som betalte. Skremmende at en så (tidligere) seriøs organisasjon blir med noe slikt.

Les hele innlegget her: http://lillemaane.no/nyhet/37/

Beste hilsen Jan M

Nerthus 11-05-11 14:46

Sv: Innlegg om "under5" kampanjen
 
Godt innlegg! Bra det er mange "tunge" fagfolk som stiller kritiske spørsmål ved denne kampanjen. Det er jo allerede medlemmer her inne som angrer på at de lot seg teste fordi de nå bare er bekymret fordi de ligger litt over "5" - og må kontakte fastlegen sin for å bli beroliget... unødvendig!

Vita hjerterå har vi jo her inne for lengst forstått ikke er særlig hjertegodt - det skyldes nok ganske mye kunnskap om ernæring, fett og helse her inne heldigvis :)

Som eksempel har jeg omtrent samme normale kolesterol nå etter 1.5 år på 70% fett (!) - som jeg hadde pre - lavkarbo ;)

streber 11-05-11 17:09

Sv: Innlegg om "under5" kampanjen
 
Stå på for å få svar- folk rundt meg holder på å ta av helt her og tror de kreperer når som helst pga denne kampanjen!:(

Antoinette6 11-05-11 17:20

Sv: Innlegg om "under5" kampanjen
 
Jeg støtter veldig dette ! Det gå'kke an !

Folkehelse, my ass ! :lol:

Peppa Gris 11-05-11 17:22

Sv: Innlegg om "under5" kampanjen
 
Er det hemmelig da, de sa jo på reklamen at det var Vita hjertego?

janmesi 11-05-11 18:56

Sv: Innlegg om "under5" kampanjen
 
Det fremgår ikke av kampanjen hvem som betaler og står bak annonsene.
Verken Nasjonalforeningen for Folkehelsen, Mills eller reklamebyrået ønsket å svare på hvem som betalte for annonsene. Det er interessant.

Jeg oppfordrer at flere engasjerer seg i debatten. Et totalkolesterolnivå på fem er helt normalt, og ikke farlig!

JM


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:49.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no