Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Lavkarbo generelt (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Bør man ligge på 1gr protein pr kg man veier pr dag ? Hva med fett kontra dette ? (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=46098)

TammyTee 14-07-11 19:31

Bør man ligge på 1gr protein pr kg man veier pr dag ? Hva med fett kontra dette ?
 
I dag har jeg en proteinprosent på 56,6 og en fettprosent på 98,4. ( karb 3,2 men dette tror jeg er litt feil så regner 10 for sikkerhetsskyld. )

Vil gjerne inn i ketose, har tidligere gått på lavkarbo men har aldri kommet inn i ketose. Anntagelig fordi jeg var en smule slepphendt tidligere.. :rolleyes: jaja men sann!
Har 10 kg som jeg gjerne skulle bli kvitt før jeg skal si meg ferdig med 20kg overvekt.
Så lurer.. Slik som jeg har spist i dag, er det ok ifh til det å komme i ketose ettervært ? Er insulinresistent og holder meg unna ALT av søtning.

takk for svar :)

Cyan 14-07-11 19:50

Sv: Bør man ligge på 1gr protein pr kg man veier pr dag ? Hva med fett kontra dette ?
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av TammyTee (Innlegg 1160278)
I dag har jeg en proteinprosent på 56,6 og en fettprosent på 98,4. ( karb 3,2 men dette tror jeg er litt feil så regner 10 for sikkerhetsskyld. )

Dette må da være feil? Regner med du mener gram? Hva ligger energiprosentene på?

Angående proteiner så anbefales det vel 1-2 gram protein per kilo normalvekt. Nærmere 1 gram dersom du er i lite aktivitet og nærmere 2 gram dersom du trener mye. På et ketogent kosthold bør proteinandelen være på ca 20%, fett på 75% og karbohydrater på 5%

TammyTee 14-07-11 21:15

Sv: Bør man ligge på 1gr protein pr kg man veier pr dag ? Hva med fett kontra dette ?
 
Herlighet:p.. klart jeg mener gram! Hehe. energi er på 4645 :)

Men nå stekte jeg meg to små skinkesteker og litt bacon til en salat så må legge på mer. Synes det er veldig vannskelig å balansere kosten såpass. Holder meg til maks 15 karbs om dagen, etter som jeg har forstått er det inviduelt hvor mye karbs man kan tillate seg ? Skal se med stix ettervært, har foreløpig ikke hatt noen hodepine eller sløvhet som jeg ser de fleste beskriver.


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:14.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no