![]() |
Hva gjør jeg feil ...?
Etter at jeg begynte med lavkarbo har jeg gått OPP i vekt. Jeg har lest en god del rundt på forumet, og om lavkarbo generelt. Likevel er det jo noe jeg gjør alvorlig feil! Men HVA??
Siden jeg har gått mest opp i vekt denne uka her, kan jeg fortelle hva jeg har spist...: Til frokost: Enten egg og bacon, omelett, eller en salat jeg fant oppskrift til her på forumet (Salat med majones, fløte, skinke, ost, løk og kinakål) og spekeskinke. Lunsj: Ikke alltid jeg spiser lunsj, men om jeg gjør det er det normalt sett det samme som frokost. Middag; Kylling med salat og rømme, kjøttdeiggryte med fløte og ost, taco (uten lefse), egenkomponert kylling"gryte" (kyllingkjøtt, fløte, paprika, løk, surra i steikepanna), pizza med bunn fra lavkarbohuset.. Kvelds; Varierer, men stort sett en av de samme rettene som nevnt over. Jeg drikker en god del vann, både til alle måltider og også utenom. Kan noen se hva jeg gjør feil her? |
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
ingen....?
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Lavkarbo er vektregulerende, noen ganger må en regne litt på kaloriene for å gå ned i vekt selv på lavkarbo. Jeg går ikke ned uten å følge med på kaloriinntaket. Så har det en del å si hvor tung du er. Jeg er normalvektig og da tror jeg det er værre å gå ned uten å følge med på kaloriinntaket.
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Synes ikke det ser ut som om du gjør noe feil jeg...om det er nøyaktig den matplanen du følger, så har det i allefall fungert helt omvendt for meg. Jeg raste ned i vekt de første ukene, og følte meg helt "hul". Men noe jeg har sett andre reagere på er laktose. Er du kanskje intolerant mot laktose? Prøv noen dager helt uten laktose og se om det gir noen effekt? Ellers er det lurt å holde seg helt unna søtningsstoffer en stund, samt passe på å drikke MYE vann (men det skrev du jo at du gjorde) Du er ikke forstoppet?
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Jeg er pr i dag 170 cm og 77 kg! Dermed er jeg jo overvektig, og verken hodet eller kroppen verken kan eller bør tilsi at dette er noen idealvekt. (Jeg er heller ikke i superform slik at det er muskler som veier mye.)
Jeg har aldri testet meg for noe laktoseintoleranse, eller matinntoleranse generelt. Jeg reagerer normalt sett ikke kraftig på noe som helst slags mat. Så dermed har jeg ikke så god greie på akkurat dette; er det hovedsakelig meieriprodukter man skal holde seg unna når man skal unngå laktose? Kan kanskje drikke enda mer vann enn jeg gjør til nå. Det kan godt hende jeg er forstoppet, magen har vært UTROLIG treig de siste 2 ukene. (med det mener jeg toalettbesøk kanskje en gang i uka, og da kommer det lite. Værsågod for detaljene ;) ). Men jeg har ikke vondt. Ser det står lavkarbo/ketolyse her ja.. Jeg registrerte meg her første gang i januar, men pga diverse personlige tragedier var etterhvert kostholdet ikke så viktig og det skled ut. Så akkurat det kan dere ta med en klype salt! :) |
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
Ellers er jeg enig med K M - sjekk med diett.no, evt om du kan spise mindre porsjoner. På spisdegslank synes jeg porsjonene var veldig små, og var sulten de første tre dagene. Etter det var det nesten vanskelig og få i seg all maten... |
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
Hvor er du i syklus? |
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
Ca midt i. Pleier ikke å gå opp i vekt før uka før mensen melder sin ankomst. |
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Veldig lurt å sjekke inn på diett.no et par dager eller hva du føler kan hjelpe å få en pekepinn på sammensetningen av hva du spiser ja. Jeg fant fort ut at jeg lå for høyt på protein i forhold til hva jeg tydeligvis hadde behov for.... Kanskje kan du ha utbytte av å redusere protein noe og heller øke på med litt fett for å bli mett fortsatt. Men det ser du som sagt om du logger matinntaket ditt noen dager. Eller om du legger inn et par typiske dager. Lykke til!!! :blomster:
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
Takk for mange gode og nyttige svar!!! |
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
|
Sv: Hva gjør jeg feil ...?
Sitat:
|
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:55. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no