![]() |
For mye bacon?
Hvis man vil være streng til frokosten - og da spise 1 egg + noe bacon. Hvor mange baconskiver synes du at er nok? Hvor mye bacon pleier du å spise?
|
Sv: For mye bacon?
Hvorfor så streng med frokosten? Et egg hadde ikke holdt meg mett lenge. Jeg pleier å ha 2-3 egg, en halv pakke bacon, ost og grønnsaker.
|
Sv: For mye bacon?
Sitat:
Jeg spiser et egg og 4-5 skiver bacon(litt etter størrelsen) og noen nøtter eller et lavkarbo knekkebrød/brødskive. Og så blander jeg ei stor ts cocosa i varmt vann. Dette er passelig fram til lunch som blir en gang mellom 11 og 12.30. |
Sv: For mye bacon?
Sitat:
|
Sv: For mye bacon?
Jeg har to egg med fløte og 100 gram bacon og det holder til lunch, noen ganger middag...
|
Sv: For mye bacon?
Man skal spise seg passe mett. Dette er individuelt. Om du spør magen din får du et svar som passer den kropp du skal fore.
|
Sv: For mye bacon?
Til frokost spiser jeg 2 egg, 50 g kremfløte og 30 g bacon.
Omeletten og baconet er stekt i smør. I tillegg bruker jeg å kose meg med et par cherrytomater til frokost :) Dette holder meg mett i ca 4 timer og fram til lunsj som er rundt kl 12.00. |
Sv: For mye bacon?
Dersom jeg spiser egg & bacon til frokost, er det som regel 2-3 egg og 3-5 skiver bacon, i tillegg til en god håndfull blomkål og brokkoli som først mørnes litt i microen og så freses i baconfettet. Selv om man skal spise "strengt" (og da regner jeg med at du mener ketogent?), synes jeg man bør ha litt grønt til hvert måltid. Dersom du føler deg god og mett (men ikke stappmett) en halvtimes tid etter frokosten, har du sannsynligvis spist nok.
Spiser som regel frokost klokka 7, og lunsj blir gjerne rundt klokka 12. |
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:53. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no