![]() |
Tahinipasta?
Har lyst til å prøve å lage hummus og ser at det skal være tahinipasta i. Såvidt jeg har skjønt etter et par nettsøk er det en pasta laget av sesamfrø - er det noe man kan lage selv? Fås det kjøpt bare på innvandrerbutikker eller kan litt større dagligvarer ha det også?
|
Sv: Tahinipasta?
Du trenger strengt tatt ikke sesampasta i hummus, det går fint å lage uten også.
Sesampasta kan du lage selv av sesamfrø, det er bare å google litt, så finner du nok noen bra oppskrifter. Jeg har lagd hummus med hele sesamfrø i også, det gav en litt artig konsistens :) |
Sv: Tahinipasta?
Sitat:
|
Sv: Tahinipasta?
Tahini fra Monki er så god at den er verdt alle penga. Billigere varianter finnes på "innvandrersjapper", men de kan være med urista frø, ok det også, men ikke like snadder.Jeg skjønner ikke hvordan man kan få til en slik rennende konsistens på egen hånd uten å tilsette noe.
|
Sv: Tahinipasta?
Den enkleste formen for hummos jeg lager, er bare moste kikerter med olivenolje og sitronsaft...pluss litt kajennepepper på toppen.
Så kan man ha i sesampasta/tahini, cumminkrydder, hvitløk ogeller rømme etter smak og behag. Hommos serverer jeg enten kald (og gjerne som dip) eller bare litt oppvarmet i mirkroen. Det er spesielt godt hvis man har lagd den med rømme, synes jeg. |
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:22. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no