![]() |
Hvite flekker på negler = Tegn på dårlig kosthold?
Hei.
Har i lengre tid hatt flere hvite flekker på neglene, har nå gått nøye igjennom kostholdet mitt og kommet frem til at jeg mangler noe kalium (potassium), bortsett fra det så får jeg i meg alt jeg trenger. Har tatt hensyn til følgende næringsstoffer: (er det noen flere som jeg burde tatt med?) Vitamin A Vitamin B1 (Tiamin) Vitamin B2 (Riboflavin) Niacin (Vit B3) Pantotensyre (vit B5) Vitamin B6 Vitamin B9 (Folsyre) Vitamin B12 Krom Vitamin D Selen Natrium Kalsium Fosfor Kalium (potassium) Magnesium Jern Sink Kopper Jod Selen Mangan Kostfiber På forhånd takk |
Sv: Hvite flekker på negler = Tegn på dårlig kosthold?
Heisann. Du har jobbet godt med den oversikten din. Jeg kan ikke hjelpe deg ang vitaminer og mangel på sådan, men når det gjelder hvite flekker på neglene så ble det i mitt tidlig voksenliv sagt at det var mangel på melk (kalk) som var årsaken. 30 år etter har jeg de samme flekkene på de samme stedene, og i den perioden har jeg da drukket nok melk. Og så mye grønnsaker, ren mat, ost, rømme og fløte jeg nå får i meg så synes jeg det er merkelig om jeg skal mangle noe? Beinskjørhetsstester viser at jeg har sterke bein, mer enn hva alderen tilsier. Tross at jeg ikke har drukket melk på 10 år og kun spist ost og andre melkeprodukter.
Var jeg deg ville jeg tatt det med ro ang disse flekkene. Hvis ingen andre da har annen kunnskap som jeg ikke har? |
Sv: Hvite flekker på negler = Tegn på dårlig kosthold?
http://home.c2i.net/negleriet/fakta.htm
Hvite prikker i neglene :
http://www.pratekompaniet.net/forum/showthread.php?t=5 |
Sv: Hvite flekker på negler = Tegn på dårlig kosthold?
Jeg anbefaler en tur innom www.friskogfunksjonell.no, Heipådu sin fine blogg om ernæring. MASSE informasjon om vitaminer og mineraler og andre næringsstoffer.
Du kan jo stille han spørsmål om hvite flekker på neglene? |
Sv: Hvite flekker på negler = Tegn på dårlig kosthold?
Hvite, uregelmessige flekker som ikke er slagmerker kan være et symptom på sinkmangel.
|
Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:06. |
Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no