Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Spørsmål om matvarer og oppskrifter (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=128)
-   -   JBK - klumper seg (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=51635)

Elewyn 07-04-12 13:39

JBK - klumper seg
 
Har noen gode råd når det gjelder JBK? Jeg sliter med at det alltid klumper seg. Jeg har prøvd å riste det ut i kaldt vann. Noe som endte med masse store hard klumper. Jeg hadde mere suksess med å riste det ut i lunket vann. Da fikk jeg en ganske jevn masse med konsistens som lim, men når jeg helte det oppi sausen, så var det umulig å rør ut alle slimklumpene.

Jeg synes smaken på JBK er helt grei, men det er ikke moro å servere mat med masse slimklumper i :( Hva er trikset for å få til en glatt jevning med JBK?

Kitsu 07-04-12 13:41

Sv: JBK - klumper seg
 
Stavmikser.

Imse 07-04-12 13:45

Sv: JBK - klumper seg
 
Jeg sikter det gjennom tesil ned i varm væske, under omrøring, da går det bra. Kutter jeg ut tesila, blir det bare klumper.

shailene 07-04-12 13:56

Re: JBK - klumper seg
 
Bruker stavmikser de få gangene jeg har hatt problemer med klumper, men funker som regel bra med shaker for min del. Bruker lunkent vann og rister HARDT.

Elewyn 07-04-12 15:30

Sv: JBK - klumper seg
 
Takk for tips. Tesil og stavmikser skal testes :)


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:44.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no