Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Spørsmål og svar (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Hvor lang tid det tar å komme i ketose? (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=52653)

avuna 15-07-12 16:18

Hvor lang tid det tar å komme i ketose?
 
Noen som vet om man tar en dessert i uken inneholdende karbohydrater(tilsvarende 50-60 karbs), vil man da falle ut av ketose og hvor lang tid vil det ta å komme i ketose igjen? Dersom man feks tar et måltid med 60g karbs og så spiser proteiner og fett igjen, åssen kalkulerer man ketosen? skal man spise under 14% hele tida for å holde seg der? hvor mange timer tar det før man er i ketose etter man har spist?

kamp 15-07-12 16:23

Sv: Hvor lang tid det tar å komme i ketose?
 
Det er ekstremt varierende fra person til person..
Jeg kan spise 30g Karb til frokost og være i ketose før lunsj.

avuna 15-07-12 21:30

Sv: Hvor lang tid det tar å komme i ketose?
 
Så det er altså likegreit å spise et måltid karbs om dagen og så gå til proteiner og fett resten av dagen?

nellie 15-07-12 21:36

Sv: Hvor lang tid det tar å komme i ketose?
 
Kommer helt an på hva slags liv du lever. Sitter du stille mesteparten av dagen vs lever et aktivt liv. Kommer unna med litt mer med sistnevnte.

BitTorres 16-07-12 17:38

Sv: Hvor lang tid det tar å komme i ketose?
 
Svar: Drit i det - kort og konsist.
Ketose har NULL betydning. Hvorfor? Tenk deg følgene. Du er 160 høy og veier 70 kilo. Du skal ned i vekt og spiser lavkarbo. Men vekta står bom stille, eller øker - selv om stixen viser du er i ketose? Om du spiser for mye energi, og mesteparten er fett, eller enda bedre, fra Kokosfett, så vil stixen gi utslag fordi du forbrenner fett - men du kan likevel spise for mye energi i forhold til mengden du bruker.
Og motsatt: Jeg løp 15 km pr dag, spiste mye fett, og stixen var hvit, selv om alt kroppen forbrant var fett - og ketoner. Det var ikke nok ketoner igjen til å vises i urinen, fordi musklene måtte ha mer energi enn fettet kunne gi - og da er ketoner det beste.
På samme måte kan du spise høykarbo og ha masse ketoner i urinen. Det viser kun om du forbrenner mye fett - og spes mellomlange fettsyrer.
Så derfor - kutt ut tanken. Du vil ALLTID forbrenne en blanding av fett og sukker - kroppen er laget sånn, du kan ha en trøblete sukkerforbrenning, men 50 - 60 gram vil kroppen lagre inn i muskler og lever. Du vil ha forhøyet insulin om du er resistent, men en sånn mengde vil uansett ikke "ødelegge" noe som helst.


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:33.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no