Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Spørsmål om matvarer og oppskrifter (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Fiberhusk (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=54852)

glitter80 20-08-13 19:39

Fiberhusk
 
Jeg har knekkebrød i ovnen. I oppskriften står det 1 ss fiberhusk. Hva er det og gjør det noe om jeg kutter det ut? Må si jeg er spent på resultatet:-)

Kitt 20-08-13 19:58

Sv: Fiberhusk
 
Fiberhusk

Fiberhusk er en glutenfri fiberblanding. Dette er vannoppløselige fiber fra en plante som heter Psyllium Husk. Brukes til baking for å gjøre deigen fyldigere, mer fiberrikt og holdbart.
Fås kjøpt i vellassorterte butikker, ofte i seksjon for helsekost eller glutenfrie varer og på helsekostbutikker. Jeg hamstrer når jeg er på harrytur til Sverige da det er mye billigere der.
http://i131.photobucket.com/albums/p...-fiberhusk.jpg

glitter80 20-08-13 20:29

Sv: Fiberhusk
 
Takk for svar:) knekkebrøda ble kjempegod . Og det uten fiberhusk:) Skal hamstre fiberhusk neste gang jeg er i byen. Kjekt å ha tenker jeg:)

Kafferosa 20-08-13 21:10

Sv: Fiberhusk
 
Sitat:

Opprinnelig lagt inn av glitter80 (Innlegg 1455357)
Takk for svar:) knekkebrøda ble kjempegod . Og det uten fiberhusk:) Skal hamstre fiberhusk neste gang jeg er i byen. Kjekt å ha tenker jeg:)

Trenger kanskje ikke hamstre akkurat :) man bruker jo ikke store mengdene av dette. Jeg pleier å fylle over på et syltetøyglass og det rekker på månedsvis enda jeg bruker fiberhusk temmelig ofte.


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:06.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no