Vis enkelt innlegg
Gammel 19-01-11, 07:22   #8
kamp
Seniormedlem
 
kamp sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Innlegg: 1.762
kamp har veldig mye å være stolt avkamp har veldig mye å være stolt avkamp har veldig mye å være stolt avkamp har veldig mye å være stolt avkamp har veldig mye å være stolt avkamp har veldig mye å være stolt avkamp har veldig mye å være stolt avkamp har veldig mye å være stolt av

Sv: Spørsmål om farge på eh avf..

Opprinnelig lagt inn av lillemeg88, her.

det er ikke nødvendigvis gallestein fordi om avføringen er gulaktig..når gallegangen blir blokkert blir avføringen mindre farget ja, men da blir den som regel mer hvit-aktig enn gul! Jeg fant dette på nettet:

"Er avføringen gul, rennende, fet og ekstremt illeluktende skal du kontakte lege. Det kan tyde på problem med bukspyttkjertelen, galleblære eller leveren, som normalt skal hjelpe kroppen å fordøye fettet vi spiser."

Der står det også dette:

"En hvit leirefarget avføring kan være et tegn på mangel på galle i avføringen, som i sin tur kan være et resultat av en stopp i gallepassasjen. Dette kan gi gulsott. Hvit avføring kan også være symptom på andre problemer så kontakt lege."

http://www.klikk.no/helse/sykdom/article397497.ece

Og stopp kan være gallestein

__________________
Paleolitisk lav Oksalat kosthold
kamp er avlogget   Min kostholdsfilosofi: eat real food - paleo Svar med sitat