Vis enkelt innlegg
Gammel 23-01-11, 08:19   #8
Sandra
Medlem
 
Medlem siden: Jul 2008
Hvor: Bergen
Alder: 49
Innlegg: 49
Sandra er på en erverdig vei

Sv: En banan er mer usunt enn en sigarett

Bananer verre en sigaretter? Ikke enig.

Er egentlig ikke så skeptisk til frukt heller, tenker at 1-2 om dagen er helt fint.
Nå snakker jeg for meg selv og min egen kropp. Har full respekt for at andre trenger noe annet.
Hvis jeg samtidig spiser mye proteiner og grønnsaker, er det lettere for meg å ikke gå bananas i frukskålen. Og ja, greit å velge noen med mye fiber. Men jeg tror ikke at en banan rett etter en hard treningsøkt er den store synderen.
Slik jeg ser det er ikke èn stor synder, men helheten. Mye brus, snop, fin bakst og ikke minst stillesitting. At kos = mat er også en stoooor synder!
Og ja, har jeg først begynt med sukker, brød, etc, vil kroppen min skrike etter mer helt til jeg klarer å få slutte med det igjen. Men jeg reagerer ikke slik på frukt, med mindre det er servert i eplekake eller i en fruktsalat med sukker.

Hvis jeg røyker blir det vanskeligere å trene, dessuten blir kroppen stresset av det og det er ikke sunt det heller. Lite trening = overvekt, ustabilt blodsukker og sukkersug for min del.

Sandra er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Fedonispirert Svar med sitat