Sv: vann i kroppen
Opprinnelig lagt inn av Nille, her.
Ja, man har faktisk lettere for å samle vann når man går på ketogene dietter. Spesielt de første to-tre ukene. Da holder kroppen på med en ganske radikal omstilling. Den tømmer glykogenlagre og skal omstille seg fra karbohydrat forbrenning til fettforbrenning. Det kan ta på. Av og til, -og spesielt etter et par uker, kan alt stanse opp og kropen tror den "sulter" - selv om du spiser mat. Da sparer den på det den kan spare på, nemlig vann. Det er ganske normalt og ikke farlig i det hele tatt. Vekttapet kan, i de verste tilfeller, faktisk stagnere opp til 4-5 uker. Da gjelder det å stå på og ikke gi opp !

Ser at dette er en gamme tråd. Men trengte å lese dette akkurat nå. Etter ketolyse pause, 1,5 - 2 mnd., med litt mere Lindbærginspirert kost, og en planlagt sprekk en uke i jula. Og tilbake til ketolyse etter jul, så har jeg skikkelig problemer med å slippe vann i kroppen denne gangen.
Når jeg startet på ketolyse høsten 2009, var det som var deilig at vannet slapp skikkelig taket i kroppen, og kostholdet virket positivt i forhold til dette.
Noen som har tanker om at dette blir værre når en har holdt på lenge? Eller andre råd for å få has på dette. Spiser ikke spesielt mye salt, drikker mye, og dette virker uavhengig av mensen. Har liksom hatt mye mere vann i kroppen også på morningen nå etter at jeg startet oppigjen etter jul.
Var jo litt slik når jeg gikk på Lindbærginspirert kost også, men da hadde jeg liksom ikke forventninger om at det skulle slippe taket på samme måte som når jeg er i ketolyse.
I forhold til det Nille skriver; kan dette være pga. av omstilligen til ketogen diett igjen, OGSÅ forde om det er bare et par mnd. siden jeg var i ketose sist???
Jeg spiser bra, lurer på om jeg av og til spiser for mye.
__________________
Tiki
xxxxxxx
|