Sv: Ny her, og trenger litt råd
Vi er, som ArnaKristin peker på, alle svært forskjellige.
Noen glir rett tilbake i ketose igjen etter å ha spist noe høykarbo, mens andre må bruke noen dager. Her finnes det ingen fasitsvar.
Jeg hadde to eller tre helger i løpet av tre måneder hvor jeg visste at det ville bli vanskelig å holde seg helt til reglene for ketolysekuren (var på utenlandsreiser, og kunne derfor ikke ha 100% kontroll over hva jeg putta i meg, men prøvde å spise så lavkarbo som mulig), i tillegg til at det blei en del alkohol. Disse helgene gikk jeg litt opp på, men så gikk jeg ned igjen uka etter.
Jeg prøvde å være mest mulig "nazi" med meg sjøl i begynnelsen av kuren med unntak av disse planlagte utskeielsene. Det beste er så klart om man kan gå noen måneder før man evt. frister seg sjøl med sukkerfrie sjokolader og brus for å bli kvitt søtsuget mest mulig. Problemet mitt når jeg introduserte en og annen Atkinsbar på tur var jo at jeg fikk lyst på mer sjokolade... og selv om den er "lovlig", så er det jo ikke ideelt.
Okay, nå gikk jeg litt utafor det du spurte om.... men for å svare konkret (eller så konkret som jeg kan): Noen får faktisk et boost av å ha en og annen helg hvor de slapper litt mer av og spiser mer karbohydrater enn kuren tilsier, mens andre igjen får problemer. Ikke bare med at vekta går opp, men at de blir sugne på mer karbohydrater. Mulig du bare må være streng med deg sjøl (og jeg veit det er lettere sagt enn gjort).
Tilbake på hesten.... det er vel mitt eneste råd.
Og lykke til 
PS.... man kan gå ned med høyere karbohydratinntak (altså være i ketose), men på et så tidlig tidspunkt ville jeg nok ikke eksperimentert for mye.
__________________
I know that I'm born and I know that I'll die. The inbetween is mine.
|