Tråd: Cesar Millan
Vis enkelt innlegg
Gammel 03-03-11, 22:14   #82
aatinka
Medlem
 
aatinka sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2009
Hvor: Steinberg
Alder: 61
Innlegg: 349
aatinka har en fantastisk aura rundt segaatinka har en fantastisk aura rundt seg

Sv: Cesar Millan

Opprinnelig lagt inn av Nerthus, her.

Jeg sliter litt med den der sammenlikningen mellom hunder og mennesker til stadighet jeg... såvidt jeg har sett bruker han dulting for å avbryte et mønster hunden er inne i - skape en avledning.

Jeg synes du har et litt naivt og menneskeliggjort syn på hunder... hvis man ikke kan røre ved de annet enn ved kos... da forstår jeg ikke helt hvordan man skal kommunisere med de siden vi ikke snakker samme språk. Hunder er jo ekstremt fysiske mot hverandre også når de leker eller koser eller slåss... Min hund brukte faktisk å dulte borti meg for å få oppmerksomhet - skal ikke jeg kunne dulte borti henne for å få hennes oppmerksomhet?

Du må jo synes hva du vil, men jeg kan forsikre deg om at jeg behandler hunder som hunder og ikke som babyer eller barn eller mennesker. Noen ganger prøver jeg å forklare ting med å sammenligne selv om det er en forenkling.

Jeg kan også dulte til hunden min for å leke eller for å få oppmerksomheten. Det er ikke det jeg ser når jeg ser programmet til Cæsar Millan. Jeg har kanskje sett en annen serie enn dere? For jeg har sett hunder henge i mange sekunder i halsbåndet til den ble slapp. Jeg har sett hunder legges på rygg mens du ser det hvite i øynene deres og at de peser - tydelige tegn på frykt.

Hva mener norske (og engelske) hundetrenere om Cæsar Millan?

Jeg syns at dere som liker Cæsar Millan og hans metoder (inkludert Nordenstam og andre lignende treningsmetoder) er lite oppdatert i forhold til hundetrening i 2011 (eller 2000 for den del). Det er ikke så vanskelig å finne ny viten om hund og hundetrening i disse internettider - gå inn på www.canis.no som også har et flott forum eller www.hundifokus.no

Her er en hund som helt tydelig er trent positivt. DEN gleden får man ikke med negativ forsterkning!

__________________
-aatinka
Journalen min
Bloggen min

aatinka er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat