Sv: Trenger gode råd (Hvordan hjelpe overvektig venninne)
Flott å høre erfaringer fra dere ! For jeg aner jo ikke hvordan det er å være overvektig selv egentlig, har bare hatt noen få kilo for mye etter svangerskap.
Har aldri tatt opp temaet hvis ikke hun har begynt å snakke om det selv, kun da jeg har kommet med tips eller kommentarer/svar.
Så det har ikke noe med at jeg har oppheng i vekten hennes, men hun snakker selv om det hver gang vi møtes. Og det er selvfølgelig ikke hver gang jeg kommer med råd,, tips o.l heller, mange ganger jeg bare lytter.
Har forresten bedt henne med på turgåing flere ganger, men hun er ikke videre int. For vi bor ganske nærme hverandre, så tenkte vi kunne være turkamerater. Treningssenter er nok ikke aktuelt, det er det mest grusomme stedet hun kan oppholde seg har hun fortalt. Det kan jeg også på en måte skjønne, for hun vekker vel litt oppsikt.
|